Neděle 22. května 2022
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Polojasno 22°C

Náhlá smrt známého fotografa Našice (†57): Šok a marnost, truchlí slavní! Ještě měli plány

/
 • Známé osobnosti oplakávají Petra Našice
  27. ledna 2022 ● 12:35

  Náhlá smrt fotografa Petra Našice (†57) je pro všechny obrovským šokem. Talentovaný muž, jenž spolupracoval s celou řadou významných tuzemských divadel i filmových tvůrců, zesnul jenom pár dní před svými osmapadesátými narozeninami. Jak na něj vzpomínají kolegové z umělecké branže a všichni ti ostatní, co s ním měli během jeho života tu čest?

  Jako první oznámil široké veřejnosti jeho skon známý producent Robin Suchánek. „S bolestí v srdci a slzami v očích si vás dovoluji informovat o úmrtí významného českého fotografa Petra Našice, který zemřel ve věku 57 let. Byl nalezen ve svém bytě. Petr neměl potomky, a tak si Vás z pozice blízkého kamaráda o této smutné události dovoluji informovat…“ řekl médiím.

   

  Příčina smrti ještě nebyla oznámena, ale podle informací jeho přátel se mělo jednak o rychlý a těžký průběh onemocnění covid-19. Našic také dlouhodobě bojoval s cukrovkou, což bylo pro jeho organismus také jistě velkou zátěží, a nepochybně mu to pak přitížilo při léčbě koronavirové nákazy... která u něj, bohužel, měla fatální závěr.

 • 1.

  Robin Suchánek, producent

  „Ve věku 57 let zemřel fotograf Petr Našic.

  Kromě toho, že jako jediný měl možnost fotit zákulisí a průběh natáčení filmu Amadeus od Miloše Formana, byl také dvorním fotografem režiséra Emira Kusturici či spolupracoval například s primabalerínou Dariou Klimentovou, hercem Vlastimilem Brodským, hlasatelkou a moderátorkou Kamilou Moučkovou, operní pěvkyní Dagmar Peckovou, módní návrhářkou Ivanou Follovou, novinářkou Světlanou Witowskou a s mnoha dalšími...

   

  Petře, příteli, kam jsi to odešel, když jsme měli ještě tolik velkých plánů...?! Od té chvíle, co mi to zavolali, nedokážu zastavit slzy. Bylo mi obrovskou ctí Tě znát a spolupracovat s Tebou! Děkuji za vše, až přijde ta správná chvíle... na viděnou!“

 • 2.

  Eva Čížkovská (56), herečka

  „Hezky napsané. Ano, odešel příliš brzy…“ reagovala na slova Suchánka herečka Eva Čížkovská, dáma, která se proslavila (mimo jiné) rolí servírky v komediálním sitcomu Hospoda, anebo coby striptérka v Discopříběhu 2.

 • 3.

  Jitka Sedláčková (60), herečka

  Také herečka Jitka Sedláčková byla stručná. Sdílela snímek, na němž je fotograf zachycený s pejskem na klíně a cigaretou v ruce, s popiskem „Petr Našic odešel“. Smutná slova doprovodila emotikony srdíček.

 • 4.

  Tereza Šefrnová (41), herečka

  O smrti Našice se herečka Tereza Šefrnová dozvěděla právě od Sedláčkové. „Je to strašně smutný a moc velkej šok…“ reagovala na tragickou novinku.

 • 5.

  Radek Krejčí (57), operní pěvec

  „Jeden z mých nejbližších... Už od školních let. 40 let přátelství… Neumím to zatím v hlavě srovnat... Minulý týden jsme si domlouvali pracovní schůzku…“ přiznal zaskočený operní pěvec Radek Krejčí, jenž tak potvrdil domněnky, že skon Našice byl náhlý a nečekaný. Ostatně ještě před několika dny byl aktivní na sociálních sítích – a podle všeho plánoval i do budoucna…

  Radek Krejčí s Monikou Absolonovu
  Autor: Facebook

 • 6.

  Daniel Rous (60), herec

  K herci a dabérovi Danielu Rousovi se smutná novinka dostala právě přes Krejčího. „Když mi to Radek sdělil, nevěřil jsem tomu. A doteď tomu nechci uvěřit, i když vím, že je to marné. Sbohem, drahý kamaráde…“ poznamenal sklesle.

 • 7.

  Dagmar Pecková (60), operní pěvkyně

  Slavná operní pěvkyně Dagmar Pecková sdílela povedenou fotku, na níž ji Petr Našic zachytil uprostřed jednoho z mnoha jejích představení. „Pořád tomu nemohu uvěřit…“ přiznala mezzosopranistka.

 • 8.

  Dáša Zázvůková (40), herečka

  „To mě moc mrzí. Těch odchodů je nějak moc… upřímnou soustrast rodině, a Petře, moc děkujeme za krásné fotky z Dobře placené procházky. Každý den se na ni dívám, když vstávám…“ přiznala herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková.

 • 9.

  Simona Prasková (57), herečka

  „Drahý Petře, Tvůj odchod tam na druhou stranu mě hluboce zasáhnul. Dozvěděla jsem se to včera, těsně před představením. Mrzí mě, že jsem nestihla Tvoje poslední výstavy ani to společné kafe. Mávám Ti tam nahoru, bude mi po Tobě smutno, ale vím, že Ty nás shora budeš hlídat a budeš  odtud dělat další  krásný  obrázky. RIP Petr Našic,“ napsala na facebook herečka Simona Prasková.

 • 10.

  Bára Fišerová (43), herečka

  Herečka Bára Fišerová, kterou si televizní diváci jistě oblíbili v seriálu Modrý kód, sdílela Našicovo letošní „péefko“. „Petře, nemůžu uvěřit, že takhle tvá PF byla tvou poslední… Ještě mělo být spoustu tvých fotek a příběhů… Ale tvůj ateliér dostal nebeské stěny plné fotografií legend, se kterými ses dnes setkal… Mávám ti nahoru a občas na nás blejskni, ať nikdy nezapomeneme… Vzpomínky na tebe jsou nesmrtelné… sbohem, Péťo.“

 • 11.

  Petr Hejma (52), politik

  „Nejvíce mne vždy zasáhne, když odejde dobrý člověk, který tady mohl udělat ještě spoustu dobrého…  

  Smutná zpráva, že zemřel skvělý fotograf, pražský patriot a kamarád Petr Našic mě zasáhla. Moc mě to mrzí. Nedávno jsme spolu plánovali, co všechno ještě uděláme. Vždy měl dobré nápady. A i přes to, že sám občas neměl na růžích ustláno, přemýšlel jak svými projekty pomoci ostatním.

  Odpočívej v pokoji, Petře. A ty projekty, o kterých jsme nedávno mluvili, třeba zrealizujeme na Tvou počest.“

 • 12.

  Galerie

  Na další vyjádření se můžete podívat do naší galerie.

  Fotogalerie
  48 fotografií

Články odjinud
Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy