Má za sebou tři náročné operace, nemůže si pořád sednout, ale díky bolestivému rozcvičování ho nohy lépe poslouchají, byť si každý krůček musí jistit. „To, že už stojím a chodím o berlích, je výsledkem obrovské dřiny a trpělivosti mých lékařů a fyzioterapeutů. Jsou neuvěřitelní, a byť to bolí – na každé cvičení se moc těším. Patří jim velký dík,“ vzkázal moderátor z nemocnice a všichni si tak mysleli, že mu doktoři po dvou měsících od nehody řekli, co bude dál.

„Žádné datum, kdy bych mohl odejít z nemocnice domů, ani konkrétnější lékařské prognózy neexistují, i když se malinko daří. Je to běh na dlouhou trať,“ napsal deníku Aha! Musil. „Už bych se rozhodně nechtěl dočkat léta v nemocnici. Teď jsem v té fázi, že jsem po třetí operaci a výsledné resumé od lékařů mě čeká za tři týdny, kdy mi řeknou, jak budu rehabilitovat a kam se to posune,“ prozradil na TV Barrandov. Za několik měsíců by mu měli při dalším chirurgickém zákroku odstranit kovovou destičku, kterou mu po zlomení páteře voperovali.

VIDEO: Honza Musil po třech operacích zase chodí! Podívejte se na jeho první kroky!

Video
délka: 01:16.32

Honza Musil po třech operacích zase chodí! Podívejte se na jeho první kroky! Facebook

„Už mi vytáhli svorky, které jsem měl místo klasických stehů. Čeká mě ještě CT vyšetření a kontroly po třetí operaci. Pak se rozhodne, co bude dál,“ svěřil se časopisu Sedmička. „Člověk musí malinko počítat s tím, že to nemusí být tak dobrý, jak by si přál,“ dodal Honza opatrně.

Krom bolestivého cvičení má za sebou i hodně traumatizující zákroky. „Ve vinohradské nemocnici mi dělali zaživa díru mezi žebry. Kdyby mi to někdo řekl dopředu, tak uteču, ale tam jsem to chtěl mít za sebou,“ popsal Musil hrůznou zkušenost. Daleko víc ho teď děsí narkóza, kterou špatně snáší a znamená pro něj pokaždé krok zpět.

Fotogalerie
58 fotografií