Nová deska je propojením nového i osvědčeného. „Myslím, že je RŮŽE nádherně celistvá a skvěle hraje. Velká většina věcí se míchala v Los Angeles a všechny texty i melodie jsem měla pod kůží a tepaly podle mého životního rytmu. Sešlo se vše skvěle lidsky i profesionálně. Myslím, že má šanci na hodně povedených singlů, které se lidem zaryjí do srdce. Stejně jako mně,“ říká Lucie Vondráčková.

Zahraniční hudebníci spolupracovali také na aranžích písní, zvuku a mixu. Nejvíc se právě na zvuku podílela americká hudební skladatelka Kari Kimmel. Kromě své vlastní písně „Dej si cíl“ pracovala v losangeleském studiu i na dalších sedmi skladbách. Další dvě skladby složil mladý kanadský autor Paul Baraka, jednu z nich s názvem „Nic víc“ otextovala sama zpěvačka.

Z českých autorů se za hudbu na desce podíleli Jiří Vondráček, Light and Love, Pam Rabbit, Radim Flender, Jindřich Parma, David Solař a Václav Noid Bárta. Texty napsali Hana Sorrosová, Bára Ježková, Lukáš Fišer, Radim Flender a sama Lucie Vondráčková. Jako hosté a partneři se v duetech představují Milan Peroutka, Václav Noid Bárta a Radim Flender.

RŮŽE je definitivním potvrzením přerodu a směřování Lucie Vondráčkové k „dospělému“ popu, je potvrzením dozrávání zpěvačky, kterou mají posluchači a diváci možnost vídat od jejího dětství až k současné nelehké výpovědi o skutečném životě, s problémy, který přináší, a známe je všichni. „Kdo nemá trable s láskou, vztahy, kdo nezná reminiscence a vzpomínky, účtování, pochyby, i výčitky a pochybnosti, nejistoty i odmítání! RŮŽE je jiná, je zralejší, samozřejmější, Lucie na ní zpívá už s nohama na zemi a bez iluzí,“ říká Tomáš Ságl, producent desky.

RŮŽE je symbol. Nejen úvodní písnička desky, ale taky pocit, vůně, bolest, láska, dvojsečnost, ideál, krása, smutek i dokonalost. Která je někdy nenaplnitelná,“ uzavírá Lucie Vondráčková.

Seznam písní na albu Růže:

1. Růže 
2. Dej si cíl 
3. Paralelní světy 
4. Hvězdy nad oceánem 
5. Nad Vltavou 
6. Milování
7. LED
8. Bílá místa 
9. V trávě budem spát 
10. Big Ben (Žili, byli) 
11. Zásah ( Hot Stuff) 
12. Solnej sloup (Fire up Ahaid) 
13. Vyvolávačka deště 
14. Love is Love 
15. Stanice Svět 

Fotogalerie
35 fotografií