Spisovatelé se do Gotta ostře pustili ve své petici, jejíž text se několikrát měnil, a nakonec způsobil rozkol i mezi samotnými členy Asociace, jejíž amatéřina se teď obrátila proti ní samotné. Členové své podpisy různě odvolávají, zlobí se, že na veřejnost unikly části jejich interní komunikace a že někdo manipuluje jejich jmény. A jako by toho nebylo dost, zjistilo se, že vše bylo úplně zbytečné.

Gott totiž na akci, která je spojena s velkým knižním festivalem příští rok, vůbec vystoupit ani neměl. „Management pana Gotta byl zkraje letošního roku osloven českým promotérem z důvodu poptávky vystoupení Karla Gotta, které se mělo uskutečnit v říjnu letošního roku v Lipsku. Mělo se jednat o vystoupení v rámci Českého roku v Lipsku, který organizuje Ministerstvo kultury České republiky. S pořadateli akce jsme se však na spolupráci nedohodli," vysvětlila Gottova mluvčí Aneta Stoltzová. Ještě podotýkám, že jsme od českého promotéra, ani organizátora, neměli jedinou informaci o tom, že by se mělo jednat o vystoupení, které má jakoukoli souvislost s pádem železné opony. Pevně proto věříme, že organizátor akce uvede vše na pravou míru, aby bylo jméno pana Gotta očištěno,“ dodala.

Její slova potvrzuje i Martin Krafl za organizující stranu. O vystoupení pana Karla Gotta projevil zájem management Plesu v Opeře Lipsko spolu s radnicí města Lipska. Mělo jít o půlhodinové vystoupení 13. 10. 2018 v rámci zahájení Českého roku kultury v Lipsku. Jednání o možné spolupráci trvala několik měsíců, ale nakonec jsme se na ní nedohodli. Při veřejné prezentaci projektu na různých fórech jsem o vystoupení pana Gotta informoval vždy s tím, že se o něm teprve jedná, a v posledních měsících už jsem s touto verzí nepracoval. Na Plese v Opeře Lipsko vystoupí Dagmar Pecková, Epoque Orchestra, Miroslav Hloucal Quartet a jednáme o vystoupení zpěvačky Debbi," říká Krafl.

Z ostudy kabát tak má spíše ona Asociace spisovatelů, jejíž kulturnost dokazuje zejména diskuze na oficiálním Facebooku organizace, kde se obviňují z gottofilie či bolševických praktik.

Fotogalerie
20 fotografií

 

Fotogalerie
20 fotografií