Až poslední kšeft v muzikálové komedii Trhák mu konečně přinesl roli heterosexuálního muže. „Budu hrát inspicienta, tedy roli, kterou v původním filmu ztvárnila Jiřina Jirásková s Radkou Fidlerovou. Konečně si zahraju normálního muže, dokonce nebudu teplej,“ vysvětlil Blesk.cz Nosek na tiskové konferenci.

Z rolí homosexuálů je už totiž trochu nervózní. „Já nevím, proč mi furt dávají buzny. Vypadám jako teplouš? Většinou dostávám role teplouše nebo nácka, takže můj sen je hrát teplýho nácka, ale to bohužel nikde není,“ krčil rameny herec. O něj se mezi gayi pokaždé zvýší zájem, když se v televizi vysílají Účastníci zájezdu. „Pak mě oslovují na ulici, nebo za mnou chodí v restauraci,“ směje se Míra, který má v reálném životě po rozvodu novou partnerku.

Kromě Noska si v divadelní adaptaci slavného filmu zahrají také Dana Morávková se Sandrou Pogodovou, které se budou alternovat, Michal Kavalčík, Bořek Slezáček, Václav Kopta nebo David Suchařípa. Moderátorka Iva Kubelková si navíc poprvé zahraje v muzikálu, roli učitelky.

Na tiskové konferenci pak nemohl chybět ani Zdeněk Svěrák, který spolu s Ladislavem Smoljakem napsali původní scénář k Trháku z roku 1981.

Fotogalerie
25 fotografií