Celé dvě hodiny herci v podstatě neslezou z jeviště a role střídají jako ponožky. Vyzkouší si i jednu z nejslavnějších scén z filmového Titanicu, kdy Leonardo DiCapriem (43) a Kate Winslet (42) »létají« na přídi lodi.

Dvojice Vladyka a Blažek působí možná na první pohled trochu nesourodě, ovšem ve skutečnosti jsou již sehraní díky komedii Chlap na zabití, kterou spolu hráli před čtyřmi lety.

Vladyka se do Titanicu hodí i proto, že má k lodím velmi blízko. V roce 2009 byl například členem posádky lodi Bohemia Express, jež získala titul amatérských mistrů světa v námořním jachtingu.

Kromě toho se v létě 2016 zachoval jako hrdina, když zachraňoval matku a dítě, pod nimiž se potápěl přetížený přívoz a Slapech. Žena už byla téměř po krk ve vodě a zoufale držela pětiměsíční dceru nad hladinou. Herec, který tu byl na závodu plachetnic, plul zrovna okolo. Okamžitě se naklonil přes palubu a vzal miminko k sobě na loď. „Jen jsem tam byl,“ tvrdí dodnes Vladyka skromně.

Lodní dopravu přesto považuje za jednu z nejbezpečnějších. Jeho názor nezviklala ani dávná zkáza Titanicu. „Ale to víte, moře je krásný živel, který si občas vezme svoje,“ nechal se po premiéře představení slyšet herec, který má rád i potápění. Ovšem nerad se pod hladinou setkává s vraky lodí. „Je to smutný pohled, připadají mi jakoby raněné,“ řekl posmutněle.

VIDEO: Pravda o Titanicu: Video, které už vidělo 30 milionů lidí, vám otevře oči 

Video
délka: 02:18.30

Pravda o Titanicu: Video, které už vidělo 30 milionů lidí, vám otevře oči 

Fotogalerie
29 fotografií