Jaké byly letošní Vánoce? 
 
Kateřina Kristelová: Pro mě asi nejhezčí, protože jsem byla se dvěma lidmi, které miluju nejvíc. S partnerem a s dcerou. Jeli jsme za mojí obrovskou rodinou na jih Čech do vesnice Radenín, kde jsem byla zatím vždycky, od té doby, co jsem se narodila, a dokud bude babička, která je takovým sicilským Kmotrem rodiny, jinam jezdit nikdo nechceme. Je tam o nás skvěle postaráno.
Tomáš Řepka: Byl jsem s rodinou Kačky, která je teď i mojí rodinou, a máme v plánu navštívit i moji mámu s jejím mužem Honzou, ti žijou v Českých Budějovicích, tak to nebude daleko. Po letech to budou Vánoce klidný a hezký. 
 
Budete spolu Silvestra? 
 
K: Budeme. Štědrý den jsme si užijli mezi lidmi, Silvestra sami doma. Kamarádi nás sice zvali do různých klubů i bytů, ale rozhodli jsme se, že když je to pro nás první Silvestr, má něco do sebe strávit ho jen ve dvou. Claudinka bude s rodinou svého táty a my dva zalezeme do postele, obklopíme se jídlem a užijeme si pořady v televizi, na kterou jinak vůbec nekoukáme.
T: Na Silvestra jsme nejdřív měli plány, že pojedeme s partou na hory, nebo budeme otvírat někde mimo Prahu nějaký podnik, ale odmítli jsme všechno včetně pracovních plánů. Budeme doma a před půlnocí asi přijde pár kamarádů k nám a na dvanáctou si připijeme. Možná koupím i nějaký menší ohňostroj a odpálíme ho, jak odbije půlnoc.
 
Jak si představujete příchod do nového roku? 
 
K: Tenhle rok pro nás byl docela náročný, tak snad bude 2018 klidnější. V něčem byl, ale krásný a nezapomenutelný. Poznali jsme se, zamilovali se, hodně cestovali, přestáli spoustu věcí a máme dost síly na to užít si další energickou etapu. Já mám v plánu hlavně zvolnit v práci, dělat jeden dva projekty, které mě baví, protože mě kromě televizního světa živí ještě úplně jiné věci, a jinak se soustředit na život s Tomášem a na malou. Ta doba, kdy jsem měla deset prací najednou, je pryč. Můžu si s klidem dovolit zmírnit a už nebýt workoholik, což je skvělej pocit. Na to se těším nejvíc.
T: Těším se na další rok, kdy máme v plánu vyrážet hodně do zahraničí a užívat si klid a pohodu tam, kde nás nikdo nezná a neřeší. Řeším teď různé pracovní nabídky a uvidím, v čem se budu cítit dobře. Čeká mě hodně zlomový a šťastný rok taky proto, že se dořeší hodně věcí.
 
Kdo připravuje večeři? 
 
K: Večeři připravuje v Radeníně babička a její dvě dcery, to znamená máma a teta, já si pořád užívám pozici dítěte a doufám, že ještě dlouho budu. Zpívají se koledy, hází se střevícem a pouštějí se po vodě skořápky se svíčkou, i jablko rozkrajujeme, všechno tak, jak má o Vánocích být. Před večeří odříkáváme modlitbu, protože jsme všichni věřící a i moje sedmiletá dcera umí Otčenáš tam i zpátky.
T: Já se rád nechám obsluhovat, těším se na cukroví i na to, jak si popovídám a připiju s mužskou částí rodiny. Katčina rodina je pestrá a všichni jsou tam hodně v pohodě. Její máma mi sice nikdy nezapomene, jak jsem znovu naučil kouřit jejího partnera Ctibora, ale já to beru jako dobrý skutek, aby se netrápil. Za barák teď chodíme potají oba a stihneme probrat všechno, včetně našich ženských.
 
Katko, pečeš cukroví?
 
K: Peču rohlíčky, protože si to Claudinka přeje, a jeden plech lineckých. Jinak si cukroví necháváme dovézt od mého dlouholetého kamaráda Martina Pokorného, který je vynikající cukrář, a od jisté doby má na starosti všechny narozeninové dorty i sladkosti na Vánoce právě on.
 
Tomáši, čím jsi obdaroval své tři děti? Viděl jsi se s nimi?
 
T: Jasně, že jo. S Tomassem a Veronikou jsme se viděli, dárky pro ně jsem mel připravený. Jsou velcí, žijou vlastní život a už není nutné s nimi zpívat koledy u stromečku. Vánoční pohodu jsme si ale užili. Markusovi jsem za Ježíška posílat velkou krabici, tak doufám, že mu ji maminka předala, a těším se na nový rok, kdy se konečně jasně ustálí, kdy ho budu vídat, a nebude to na chvíli, ale na víkend.
 
Co si Claudinka napsala Ježíškovi? 
 
K: Claudinka napsala Ježíškovi svůj první dopis sama, bylo tam sice asi sto gramatických chyb, ale u prvňáka je to jedno a schovala jsem jí ho na památku, aby se jednou zasmála. Chtěla robota, co by za ni uklízel, stlal postel a občas chodil do školy. Potom koně, co by uměl na noc zmizet do sklepa, vyspal by se a ráno by ji přišel probudit, a dům pro barbíny, který bude mít i bazén. Byla doba, kdy chtěla živou Dádu Patrasovou, kterou strašně milovala.
 
Vaše nejhorší Vánoce? 
K: Vysloveně nejhorší jsem nezažila, vždycky jsem okolo sebe měla rodinu, nikdy jsem nebyla sama. Tyhle pro mě budou ale asi nejhezčí, protože mám životního partnera, se kterým počítám i na ty další /smích/.
T: Nejhorší Vánoce byly asi ty, kdy jsem byl sám a snažil jsem se je nevnímat, vším možným, co mi přišlo pod ruku. I o tom píšu v knize Děkuju.
 
Váš nejlepší a nejhorší vánoční dárek?
 
K: Jako malá jsem jednou měla obrovskou radost z dvouposchoďového penálu. Teď už je to běžné, za mě ale nebylo a měla jsem ho jediná ve třídě. V prvním patře tužky, pero, kružítko a v druhém, zapínacím na zip, byly fixy.
T: Radost jsem míval jako dítě, teď dárky neřeším a jsem rád, když mají radost moje děti i Kačka.
 
Vaše nejkrásnější Vánoce?
 
K: To byly tyto. Byla velká legrace, spousta jídla, pohody a lásky. Těšíme se na to všechno celý rok.
T: Za mě tenhle rok. Byly opravdové, bez hraní, lží i nalhávání. Stejně jako život, který teď žiju. Navíc jsem byl s tou s tím, koho miluju nejvíc. Za poslední rok jsem zjistil, že život v pravdě a s někým, na koho se můžu spolehnout a s kým je navíc sranda, je to nejhezčí.
 
Vaše předsevzetí do nového roku? 
 
K: Nedávám si žádný... Když se zamyslím, tak snad jen, abych vydržela zmírnit to pracovní tempo. Jela jsem teď roky na sto procent bez chuti vybočit, což se změnilo, a doufám, že u toho rozhodnutí zůstanu. Dlužím klid a menší pracovní vytížení Tomášovi i Claud.
T: Dořešit ještě nějaký věci, chytnout lumpy, který mi mají díky jejich chybám co vysvětlovat, cestovat a žít běžný denní život. Nic víc.
 
Katko, musíš se o svátcích hlídat, co se týče jídla? Nebo pak držíš diety?
 
K: Já jsem zhubla tehdy, když jsem se řešit přestala tak nějak celá. Vážím 54 kilo a je mi jasný, že přes svátky to půjde třeba o dvě kila nahoru, zhubnu je ale pak lehce, protože v lednu prostě jíst přestanu, resp. určitě nebudu pokračovat v konzumování cukroví a smaženýho kapra. Je mi to jedno. Nejlepší je neřešit nic a to myslím všeobecně. Jakmile věci přijmete a nekladete jim odpor, odezní všechny do jedné samy. Už dlouho netlačím na pilu a žije se mi skvěle. A doporučuju to.
 
VIDEO: Tomáš Řepka napsal skandální knihu! Kdo se má bát nejvíc?
 
Video
délka: 01:50.04

Tomáš Řepka napsal skandální knihu! Kdo se má bát nejvíc? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

 
Fotogalerie
65 fotografií
 
Video
délka: 02:03.27

Katka Kristelová: Jediná žena Řepky, která se jeho knihy nebojí! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík