3. červenec 2020
Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Menzel bojuje po operaci mozku s meningitidou: Peklo zažila i Vilhelmová, Faltýnová či Vojtková

/
 • Kdo ze slavných kromě Jiřího Menzela trpí meningitidou?
  26. listopadu 2017 ● 20:10

  Meningitida, neboli zánět mozkových blan, ohrozila na životě hned několik českých celebrit. Ve většině případů postihla nemoc spíš dámy, nyní s ní bojuje oscarový režisér Jiří Menzel (79). Kdo všechno si protrpěl onemocnění mozku?

 • 1.

  Jiří Menzel (79) - režisér

  Po návratu z dovolené v zahraničí dostal Jiří Menzel infekci mozku, kvůli které toto úterý podstoupil několikahodinovou operaci. Při ní mu lékaři zjistili zánět mozkových blan a uvedli oscarového režiséra do umělého spánku.

  Režisér Jiří Menzel
  Režisér Jiří Menzel
  Autor: Alexandr Malachovský

 • 2.

  Tatiana Vilhelmová (39) - herečka

  Ukrutné bolesti hlavy si prožila Táňa Vilhelmová v roce 2012. „Musíte ležet v co nejpřirozenějším prostředí, v tichu a šeru. Já jsem měla celou dobu pocit, jako bych byla zpátky v břiše, cítila jsem se jako embryo,“ prozradila tehdy s tím, že ji lékaři léčili bez léků. „Bolela mě hlava, mozek, páteř a mozkomíšní mok. Nejvíce mě bolelo, když jsem se rozčílila. To jsem si dala herdu přímo do mozku,“ dodala herečka pro magazín Moje Psychologie. V době jejího onemocnění se o ni a děti staral manžel Pavel Čechák, kterému dala dva měsíce poté kopačky a začala žít s Vojtou Dykem.

  Tatiana Vilhelmová
  Tatiana Vilhelmová
  Autor: Profimedia

 • 3.

  Libuše Vojtková (36) - tanečnice

  S vážným onemocněním bojovala i tanečnice Libuše Vojtková, a sice v roce 2013. Stejně jako ostatní pacienti musela ležet nějaký čas v nemocnici, naštěstí u ní nebyla nemoc virového původu.

  Libuška Vojtková
  Libuška Vojtková
  Autor: archiv Blesku

 • 4.

  Petra Faltýnová (39) - modelka

  Infekční zánět mozkových blan napadl také modelku Petru Faltýnovou, a to hned dvakrát. Poprvé v zimě roku 2007, podruhé v prosinci 2008. Lékaři jí museli provést lumbální punkci, dík které určili léčbu. „Strkali mi ohromnou jehlu nosem do hlavy. Hledali mozek, ale nic nenašli,“ vtipkovala tehdy Faltýnová.

  Petra Faltýnová
  Petra Faltýnová
  Autor: Marek Pátek

 • 5.

  Pavlína Wolfová (45) - moderátorka

  Meningitida postihla také moderátorku Pavlínu Wolfovou. Zánět mozku v jejím případě způsobila klíšťová encefalitida. Loni v srpnu ji totiž v lese kouslo klíště a výsledkem byl oteklý mozek. Moderátorka se z toho naštěstí dostala.

  Pavlína Wolfová
  Pavlína Wolfová
  Autor: profimedia.cz, TV Barrandov

 • 6.

  Matěj Ruppert (39) - zpěvák

  Podobnou zkušenost má také frontman kapely Matěj Ruppert. Ten encefalitidu prodělal letošní léto. Není si však vědom, že by ho kouslo klíště. Nemoc tedy musel přenést jiný hmyz. Každopádně zpěvák si pěkných pár dní poležel v nemocnici, kde musel být v naprostém klidu.

  Matěj Ruppert
  Matěj Ruppert
  Autor: Pavel Machan

  Fotogalerie
  100 fotografií

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy