Do Vltavy se legendární herec zatím za nejasných okolností zřítil v sobotu kolem šestnácté hodiny. Zda skočil úmyslně, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, si nejsou jisti ani lidé, kteří na místě v osudný okamžik byli. Na okraji zídky nohama k Vltavě vedle sousoší sv. Václava, Norberta a Zikmunda přitom seděl dobrých čtyřicet minut.

To dokazují i exkluzivní fotografie Blesku, na kterých sedí v červené kšiltovce a opírá se o sochu. „Šli jsme kolem asi ve čtvrt na čtyři. Ptala jsem se ho, jestli by nebylo lepší si sednout obráceně. Odpověděl mi: »To je v pořádku.« Ještě jednou jsem se vrátila, ale velmi klidně mi odpověděl: »Takhle je mi dobře.«,“ popsala Blesku Jitka S.

„Nebyl dezorientovaný, vypadal spokojeně. Usoudila jsem, že ví, co dělá a šli jsme dál a to do tragédie bylo ještě 40 minut,“ dodala Jitka, která nebyla jediná, co se zajímalo o sedícího staříka na Karlově mostě. „Ani jsem nevěděl, že je to Tříska, to mi došlo až po chvíli,“ řekl Blesku člen ochranky mostu, který si nepřál být jmenován.

Video
délka: 01:53.94
Video se připravuje ...

Zemřel Jan Tříska (†80): V posledním rozhovoru pro Blesk litoval, že nedostává ceny...  Petr Macek, Petr Soukup

„Napomenul jsem ho, on slezl, omlouval se a chvíli jsme tam spolu mluvili. Byl úplně v klidu, ani náznak nějakého smutku nebo sebevražedného úmyslu,“ dodal muž. Zatímco se hlídač vydal směrem ke Staroměstské mostecké věži, herec na most vylezl znovu a došlo k nešťastnému pádu.

Video
délka: 01:22.62
Video se připravuje ...

Co Jana Třísku (†80) tížilo na srdci? Svět je plný krutosti... Petr Soukup

Fotogalerie
24 fotografií