Neděle 16. května 2021
Svátek slaví Přemysl, zítra Aneta
Oblačno, déšť 16°C

Zagorová s Margitou projeli svět: Vykradený pokoj, zemětřesení i tajfun!

/
 • Zagorová a Margita procestovali celý svět.
  13. srpna 2017 ● 08:33

  Letos oslavili stříbrnou svatbu. Za uplynulých pětadvacet let procestovala Hanka Zagorová (70) díky vystoupením manžela Štefana Margity (60) více než padesát měst ve dvaadvaceti zemích. Navštívila tři kontinenty a podělila se s Bleskem o své bohaté zážitky. Vždycky to ale nebyla selanka.

   

 • 1.

  1991 Švýcarsko, Basilej: Koupil plavky

  Právě zde to poprvé začalo mezi Hankou a Štefanem jiskřit. Pěvec pozval Hanku s její kamarádkou na nákupy, zpěvačce se zalíbily plavky. Margita nedal jinak, než že jí je zaplatí. Večer pak zpíval jen pro ni.

 • 2.

  1992 Rakousko, Salcburk: Musela malovat

  Vystoupit na zdejším festivalu je sen každého pěvce. „Štefan měl pronajatý krásný, nový, světle šedomodrou barvou čerstvě vymalovaný byt. Jenže já měla nápad usmažit mu řízky. Olej stříkal na všechny strany a já musela rychle sehnat malíře, který dal vše zase do pořádku,“ vzpomíná zpěvačka.

 • 3.

  1997 USA, Dallas: Vánoční fíkus

  „V Dallasu jsme prožili naše vůbec první Vánoce mimo domov,“ vzpomíná Hanka. Venku bylo 25 stupňů a Štefan nemohl sehnat žádný jehličnan. Protože si ale bez stromku neuměli svátky představit, nakonec ozdobil fíkus.

 • 4.

  2004 Brazílie, São Paulo: Vážný úraz

  Pestrost Brazílie Hanku při první návštěvě nadchla, proto se v roce 2015 moc těšila, že tam s manželem znovu poletí. Jenže si zlomila ve slovenské Galantě při koncertu natřikrát rameno a skončila v nemocnici. Posunout musela i koncerty.

 • 5.

  2004 Rusko, Moskva: Jako průvodkyně

  Hanka doprovázela manžela na Koncert hvězd, kde vystupoval s Lucií Bílou (50) a Karlem Gottem (78). Vedle vystoupení stihli i procházku po pamětihodnostech. Hanka dělala průvodkyni, protože Moskvu už znala ze svých dřívějších úspěšných pobytů.

 • 6.

  2006 Japonsko, Tokio: Roztřesená země

  Hanka zná zdejší metro snad lépe než Japonci. Byla zde už třikrát, z toho dvakrát bylo zemětřesení. Prý se ještě dlouho poté třásly i hotelové zdi. „Zažili jsme taky tajfun Čaba a Songba. Ale publikum je tu úžasné,“ říká Štefan.

 • 7.

  2007 Francie, Provence: Naražená noha

  Hanka se před lety v den Štefanovy premiéry vypravila na nákup, aby mohla muže náležitě pohostit. Na schodech si ale narazila malíček na noze tak, že byl zázrak, když večer obula lodičky. Bolelo to jako čert.

 • 8.

  2008 Itálie, Palermo: Okradli ho

  Tady Štefana okradli, přímo oškubali. Z hotelového pokoje mu během zkoušky v divadle zmizely kufry, kamera i počítač a spodní prádlo. Platební kartu a doklady měl naštěstí prozřetelně v sejfu. Nakonec mu zaplatili jen půlku věcí.

 • 9.

  2008 Španělsko, Barcelona: Smrt tatínka

  To je ta nejsmutnější vzpomínka. Během zkoušky Štefanovi náhle na oslabení celého organismu zemřel tatínek Ján (†85). Představení nemohl Štefan dozkoušet, odletěl okamžitě za rodinou do rodných Košic. Narychlo za něj zaskočil kolega. Vzápětí Štefanovi praskla ploténka a hned po pohřbu musel na operaci.

 • 10.

  2012 Španělsko, Madrid: Setkání s královnou

  Štefan zažil v Madridské opeře po premiéře hry Boris Godunov moc krásné chvíle. Jednou z divaček byla sama španělská královna Sofie, která ho přišla po představení osobně pozdravit.

   

 • 11.

  Čtěte více!

  Více o Haně Zagorové naleznete: ZDE!!

  VIDEO: Hana Zagorová o nákaze, která položila i Margitu: Vím, kdo mě nakazil!

  Video
  délka: 01:28.44

  Hana Zagorová o nákaze, která položila i Margitu: Vím, kdo mě nakazil! Jana Tvrzová, Jan Jedlička

  VIDEO: Štefan Margita o dítěti Zagorové: Bylo to velké zklamání!

  Video
  délka: 01:49.47

  Štefan Margita o dítěti Zagorové: Bylo to velké zklamání! Markéta Reinischová, Jan Jedlička

  Fotogalerie
  17 fotografií

Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy