„Odmalička jsem měla problém s pojídáním masa. Sedávala jsem s nacpanými tvářemi rozžvýkaným masem jako křeček a v nestřeženém okamžiku je utíkala vyplivnout. Dnes už jsem naštěstí velká holka a rozhodla jsem se poslouchat své pocity,“ prozradila deníku Aha! herečka Bára Seidlová, co ji vedlo k vyřazení nejen masa, ale také mléka, mléčných výrobků a vajec ze svého jídelníčku.

„Zjistila jsem, že existuje spousta věcí, jako třeba kytky. To je ohromná svoboda – jdu po lese, vidím nějakou kytku a ono se to všechno dá sníst. Třeba pampelišky nebo fialky jsou výborný, krásně voní a chutnají,“ šokovala diváky v talkshow Sedm pádů Honzy Dědka s tím, že je jí teď mnohem lépe. Díky pojídání kytek má víc energie a je spokojená i na duševní úrovni.

Mimo jídla má herečka jasný názor i na oblečení a vyhýbá se značkám. „Je lepší podpořit malou firmu z mého okolí. Prostě konkrétní osobu, která poskytuje mnohdy mnohem lepší a hlavně lidštější služby,“ řekla. „Žijeme obklopeni spoustou věcí, které vůbec nepotřebujeme, a ovládají nás. Proto jsem vyhodila spoustu pytlů oblečení,“ uzavřela herečka.

VIDEO: Vegankou je i modelka Helena Houdová.

Video
délka: 02:56.15

Houdová o svém životě: Já i děti jsme vegani, stará se o mě Bůh a škodlivé kampaně nefotím! Blesk TV

Fotogalerie
18 fotografií