Herečka Liliana Malkina zavzpomínala na svoji blízkou kamarádku Milenu Dvorskou, se kterou je pojilo upřímné kamarádství, které ale vzniklo za humorných podmínek. "Alternovaly jsme se v roli v inscenaci Šumař na střeše v Divadle na Fidlovačce. Pořád mi říkala: Lili, prosím tě, vezmi to dnes za mě, já se necítím," uvedla v časopise Téma Malkina.

Podle ní za její únavu nemohly pokaždé deprese, kterými Dvorská trpěla. "Byla strašně líná! Často jsme se vídaly v kavárně nebo se navštěvovaly doma," zhodnotila kamarádku herečka.

Dvorská si prošla peklem kvůli dceři Lucii. Ta se dala dohromady se samozvaným mesiášem Parsifalem, utekla do zahraničí a přerušila veškeré kontakty. "Proto i pila. Snažila jsem se ji držet nad vodou. Ten příběh je strašně složitý a každý má svoji verzi, těžko nějaké bezmezně věřit," uvedla Malkina s tím, že se o tom spolu nebavily a radši pořádně drbaly.

Usmíření s dcerou se Dvorská nedočkala. Náhle totiž zemřela v roce 2009 na infarkt.  „Byla to stará dáma a neměla nejlepší životosprávu, takže se to dalo čekat. Nebyla nejmladší, její smrt je přirozená,“ komentovala Lucie tehdy smrt Dvorské s tím, že smutek necítí a ta zpráva pro ni má stejný význam jako úmrtí kohokoliv jiného, koho zná z televize.

VIDEO: Zdravice dospělého Kolji čtenářům Blesku.

Video
délka: 00:24.49

Kolja Blesk.cz

Fotogalerie
20 fotografií