„Všichni mi říkali, že se mám šetřit. Já ale přišel na to, že se naopak musím chovat a dělat věci, jako kdyby žádná rakovina neexistovala,“ řekl Blesku herec a filmový producent, který včera v pražské Fakultní nemocnici Motol podstoupil už deváté ozařování.

„To aby zničili zbytky té bestie...“ vysvětluje Pomeje sípavým hlasem a ukazuje při tom na místa v krku, do kterého mu – jak sám říká – vypalují díry. Nádor mu totiž už operovali.

„Měsíc jsem žil v tom, že mám chřipku. Odešel ale hlas a já šel na vyšetření do vojenské nemocnice. Tam mi do krku strčili kamerku a průser byl na světě!“ vzpomíná herec. Lékaři mu našli na hlasivkách polyp a nařídili okamžitou operaci.

Video
délka: 07:17.46

Těžce nemocný Jiří Pomeje sotva sípe: Mám za sebou 8 ozařování a tři varianty přežití! redakce Blesk TV

„Šel jsem na sál asi za pět dnů. Už jsem měl různý pocity, doktoři se totiž tvářili vážně,“ popisuje Pomeje. Tušení lékařů se potvrdilo, když mu odstranili polyp. Pod ním totiž spatřili zhoubný dvoucentimetrový (!) nádor.

„Byl jsem v narkóze. Ani se mě neptali a hned mi to vyřízli. Něco tam ale zbylo. To teď vypalují i s kouskem zdravé tkáně,“ říká herec, kterému ozařování skončí až 30. června. „Mám těch radioterapií mít přesně 35. Když všechno dopadne dobře, prý se mi hlas navrátí na osmdesát až pětadevadesát procent. No a prý pak na osm, devět, deset let, budu mít pokoj...“ utěšuje se Pomeje.

Video
délka: 06:52.63

Pomeje 2/2 redakce Blesk TV

Fotogalerie
47 fotografií