„Já si dobu 1. republiky idealizuji. Asi jako skoro každý z nás. Měla jsem štěstí, že jsem mohla mluvit s prvorepublikovým hercem, elegánem Svatoplukem Benešem. Vyprávěl, kde si nechával šít šaty a jak vybíral kravaty. Nebo herečka Zita Kabátová, která si noblesu a eleganci zachovala až do vysokého věku,“ vzpomínala Iva Hüttnerová.

Oblíbená herečka také přiznala, že má ráda skladování historických předmětů. „Já jsem také sběratelka, ale moje sbírka vypadá jako vetešnictví. To tady je to vše elegantní a důstojné,“ zasmála se.

Video
délka: 00:55.79

Výstava v Tančícím domě: Prohlédněte si 13 komnat První republiky. Jan Klepárník

Na výstavu ale dorazily také mladší ročníky. Mezi nimi byl zpěvák a herec Adam Mišík, který uznal, že se doba hodně změnila. Hlavně v hereckých kruzích. „Tehdy atmosféra filmování byla úplně jiná než dnes. Tenkrát herec byl někdo. A večírky byly také více bujaré. Hvězdy si to prostě dokázaly užít,“ vysvětlil. Zrovna on se ale nemusí cítit být nějak pozadu. Večírky si totiž dokáže užívat přinejmenším úplně stejně jako tehdejší slavné hvězdy.

Výstavu zahajovala Veronika Žilková, která zavzpomínala, jaká tragédie ji pojí s prvorepublikovou hvězdou Adinou Mandlovou!

Video
délka: 01:55.80

Veronika Žilková si připomíná smrt syna Melichara. Petr Macek, Jan Jedlička

Fotogalerie
14 fotografií