Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

25 let od úmrtí Adiny Mandlové: Zavržená hvězda přežila sebevraždu manžela, smrt dítěte i vězení!

/
 • Adina Mandlová měla tajemství, nad kterými vám budou oči přecházet.
  16. června 2016 ● 05:31

  Adina Mandlová. Jméno, které se stalo pojmem, kultem, láskou, posedlostí i symbolem závisti a nenávisti. Muži jí leželi u nohou a škemrali o její přízeň, ženy se alespoň snažily podobně oblékat. Prvorepubliková herečka byla tím, koho bychom dnes označili slovem SUPERSTAR! Jenže její život byl i plný neštěstí a problémů, z nichž si zřejmě velkou část zavinila sama. Právě dnes od její smrti uteklo 25 let. Co všechno jí osud přichystal?

 • 1.

  Manýry hvězdy, žádný soucit

  Málokdy jsem respektovala zvyky, mravy, zákony a náboženství společnosti, často jsem ignorovala i city jednotlivců, kteří mi stáli v cestě za novým cílem a novým dobrodružstvím,“ přiznala herečka po letech v autobiografii »Dneska už se tomu směju«. Nepřátele si udělala i svým smyslem pro ironii a suverénním vystupováním. „Po Haasově vzoru jsem často trousila vtipné poznámky, které lidi zraňovaly,“ vzpomněla na herce a režiséra Huga Haase, který stál na začátku její kariéry.

  VYDRŽOVAT SI MANDLOVOU BYLO FINANČNĚ VELMI NÁKLADNÉ. KTERÉHO NACISTU ZRUINOVALA, ČTĚTE >>> ZDE!!!

 • 2.

  Už jako dítěti jí museli všichni vykat

  Mandlová se narodila 28. ledna 1910 v Mladé Boleslavi. Její otec, pro nějž byla nejmladším potomkem a jedinou dcerou, v ní od malička pěstoval pocit výjimečnosti, v rodině jí dokonce museli vykat. Jméno dostala podle postavy z opery Nápoj lásky. Vše se ale změnilo, když bylo Adině sedm a otec zemřel. Z gymnázia ji pro špatné chování vyloučili stejně jako po dvou letech z penzionátu v Paříži.

  Adina Mandlová
  Autor: ČTK, profimedia.cz a Pressdata

 • 3.

  Teprve jako milenka Haase prorazila

  Po návratu do Čech se mladá adeptka herectví záhy vydala do Prahy, kde získala první malou roli ve filmu Děvčátko, neříkej ne! (1932). Mezi uměleckou společnost se Mandlová dostala jako milenka Haase, s nímž natočila i několik úspěšných snímků (mimo jiné Život je pes či Mravnost nade vše). Po rozchodu s ním zazářila například v dramatu Noční motýl či po boku Oldřicha Nového v komediích Kristián (1939) či Přítelkyně pana ministra. Několik rolí ztvárnila též na divadle.

  Adina ve své zřejmě nejslavnější roli s Oldřichem Novým ve filmu Kristián
  Autor: archiv Blesku

  MANDLOVÁ BYLA KRÁLOVSKY PLACENOU HEREČKOU. JEDEN PRVOREPUBLIKOVÝ HEREC ALE BRAL I 10X VÍC? KDO TO BYL, ČTĚTE >>> ZDE!!!

 • 4.

  První manžel do roka spáchal sebevraždu

  Úspěch Mandlové ve filmu a její bohémský život byl zdrojem pomluv, před nimiž se v květnu 1943 pokusila uniknout sňatkem s komunistickým malířem Zdeňkem Tůmou, který ale týž rok spáchal sebevraždu.

  Podobných rób měla Adina Mandlová několik.
  Autor: Blesk – Roman Souček

  ADINA MANDLOVÁ SE VELMI RÁDA FOTILA, A TO DOKONCE I NAHÁ VE VANĚ! NA JEJÍ NEJKRÁSNĚJŠÍ FOTKY SE PODÍVEJTE >>> ZDE!!!

 • 5.

  Narodilo se jí mrtvé dítě

  Ač o její přízeň stály desítky vlivných a bohatých mužů, zamilovala se herečka do ženatého herce, komunisty Vladimíra Šmerala. Dítě, jež s ním čekala, se narodilo mrtvé krátce poté, co dotočila v roce 1944 svůj poslední film v Čechách – komedii Sobota.

  Jednou z hvězd prvorepublikových filmů je Adina Mandlová.
  Autor: Profimedia.cz

 • 6.

  Tři měsíce ve vězení

  Těsně před koncem války dostala Mandlová od přítele radu, aby jela ošetřovat nemocné tyfem do Terezína. Odmítla ale s tím, že si „za pět minut dvanáct nebude něco žehlit“. Její hrdost a pomluva, že za války měla poměr se státním tajemníkem K. H. Frankem, ji stály tři měsíce vězení a veřejné odsouzení. V roce 1947 se Mandlová provdala za pilota RAF Joea Knighta (původně Moraváka Josefa Kočvárka) a odešla do Londýna, kde získala britské občanství.

  Adina Mandlová v 60. letech navštívila Prahu. Jediným pozůstatkem je tato fotka s věnováním B. Bezouškovi: „Nejmilejšímu cikánovi ze všech...“
  Autor: archiv Blesku

  JAK STB PŘIPRAVILA NA MANDLOVOU PAST A JAK SE CHYTILA, ČTĚTE >>> ZDE!!!

 • 7.

  Pokus o sebevraždu a další muži

  V roce 1949 se herečka provdala znovu, tentokrát za milionáře. Ale ani toto manželství, během něhož se léčila ve Švýcarsku z tuberkulózy, se nevydařilo. Porozumění našla až u módního návrháře, homosexuála Bena Pearsona, jehož si vzala v roce 1954 a s nímž žila (i na Maltě a v Kanadě) až do jeho smrti v roce 1991. Jen díky němu překonala krizi po pokusu o sebevraždu, k níž sáhla zejména kvůli nevydařenému návratu k milovanému povolání – v Anglii hrála jen párkrát v televizi a na divadle ztvárnila pouze dvě role.

  Adina Mandlová
  Autor: ČTK, profimedia.cz a Pressdata

 • 8.

  Domů se vrátila zemřít

  Jednu nabídku Mandlová dostala v roce 1966 z Prahy – na hlavní roli v muzikálu Hello, Dolly. Kvůli všudypřítomné Státní bezpečnosti a nevraživosti kolegyň ale tuto příležitost nakonec odmítla. Do Čech se herečka, která je dodnes magnetem filmů pro pamětníky, vrátila v roce 1991 a téhož roku 16. června ve své vlasti zemřela. Bylo jí 81 let.

  928330:full:true:true

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 7

ejvm1712: Divnej život.

(16. 06. 2016 17:06)

vosavopruz: týtý on maj bathól

(16. 06. 2016 15:20)

kuromrd: ty si curak, tak by vam to pasovalo zm.rde

(16. 06. 2016 12:04)

anna1234:  ..kdyby Adina žila v dnešní době, to by bylo sousto pro bulvár

(16. 06. 2016 11:48)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy