Chovatelé z rybářského svazu nemůžou přijít Jakubovi Vágnerovi na jméno. Podle známého rybáře Honzy „Carpkiller“ Hubky má Vágner ve svém soukromém jezeře v Katlově stejné kapry, které ještě před časem pluly ve svazových rybnících.

„Kapr má na sobě specifické znaky, jakou jsou třeba zlomená žebra či šrámy. Podle nich se dá bezpečně určit, zda jde o toho konkrétního kapra," řekl Hubka deníku Metro.

Vágner takové obvinění odmítá. „Slovo krádež má jistě právní parametry. Na své ryby mám na rozdíl od mnohých veškeré faktury od produkčních rybářství na území České republiky. Více se k této kauze nebudu vyjadřovat," řekl Blesk.cz slavný rybář. 

K Janu Hubkovi se přidává další rybář Jan Zikmund, který nepochybuje o tom, že si Jakub Vágner dokumenty k rybám nějakým způsobem obstaral. „Jeho chování je v rozporu s jakoukoliv rybářskou etikou," svěřil se. Navíc tvrdí, že kapři vylovené ve Vágnerově jezeře byli v mnohem zuboženějším stavu než byli v jejich „domácích" vodách.

Vánger leží v žaludku také předsedovi Územního rybářského svazu Václavu Jelínkovi. Rozčílilo ho, když Vágner v rámci projektu „Cesta pstruha" vypustil několik stovek kaprů do řeky Ohře bez povolení.

„Nejde jen tak vypustit tunu ryb a nemít na to papíry. Pan Vágner je neměl," řekl Jelínek. Podle něj měl Vágner vypuštení ryb oznámit svazu.

Fotogalerie
10 fotografií