Muzikál Angelika se na prkna Divadla Broadway vrací po dlouhých devíti letech už 18. února. Jak producent Oldřich Lichtenberg prozradil, původní scénu, která trvala 3,5 hodiny, výrazně zkrátili.

Také přibrali mnoho nových tváří. „To je pravda. Až na Kamilu Nývltovou máme dvě nové Angeliky, Betku Bartošovou a Míšu Gemrotovou, a všechny jsou skvělé a věřím, že zdatně zastoupí Moniku Absolonovou a Leonu Machálkovou. Párek Peyraců zůstal stejný, tedy Marian Vojtko a Pepa Vojtek, noví jsou Nicolasové, Josef Vágner a Jan Kopečný. V dalších rolích se oproti původní verzi objeví třeba i Olga Lounová, Yvetta Blanarovičová, Natálka Grossová a řada dalších,“ svěřil se Lichtenberg.

Kromě obsazení kostýmní výtvarník pro muzikál připravil zcela nové kostýmy. „Celkem je v muzikálu 280 kostýmů. Nejvíc šatů má Angelika. Těch je dvanáct celkem pro všechny tři Angeliky. Vyráběli jsme kostýmy přesně z té doby, tak aby byly autentické. Veškeré látky jsou z Itálie, stejně tak doplňky. I paruky jsou z pravých vlasů,“ řekl Blesk.cz Roman Šolc.

Je tedy jasné, že na kostýmech, se nemohlo šetřit. „Nejdražší kostým pro Angeliku vyšel na 30 000 Kč,“ doplnil Šolce Lichtenberg. A je vidět, že si na všech šatech dali skutečně záležet, některé kostýmy jsou dechberoucí.

Fotogalerie
21 fotografií