Zpěvák se během focení kalendáře Proměny 2016 inspiroval hereckým výkonem Marlona Branda (†80). „Když kmotr, tak samozřejmě musíte sáhnout po nejvyšší autoritě v okolí. A kdo jiný v českém showbyznysu je takovou, v dobrém slova smyslu, autoritou budící respekt než Karel Gott,“ vysvětlili autoři fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa.

Velký profesionál

Snímky vznikaly v horkém červenci a od zpěváka vyžadovalo kompletní smoking a společnost kocoura. „Toho přivezla naše maskérka, naštěstí ho má dobře vychovaného, tak jenom seděl a pouštěl dlouhé chlupy na krásný, na míru šitý smoking Karla Gotta. Trochu jsme se báli, co tomu řekne, ale on takové drobnosti neřeší. Pozorně si hlídal správné světlo a vyznění fotografie,“ vzpomínají Petr s Markem.

Brzké uzdravení

To, že křest kalendáře pro nadaci Archa Chantal stráví zpěvák, který se léčí s rakovinou mízních uzlin, v nemocnici, oba autory mrzí: „Moc jsme se těšili, až Karlovi přivezeme obraz a kalendáře s výslednou fotografií ukázat, dáme si s ním zase vychlazenou Plzeň a budeme mluvit o politice a zážitcích z jeho neskutečné kariéry. Setkání s Karlem Gottem je vždycky zážitek a těšíme se, až ho uzdraveného a v plné síle zase uvidíme.“

Zpěvák osobně potkal mafií oblíbeného zpěváka Franka Sinatru (†82).

Už jednou překvapil

Pro kalendář Proměny se zpěvák nepřevtěloval poprvé. V roce 2013 se spolu s manželkou Ivanou (39) převtělili do slavné filmové dvojice Vinnetoua a Ribanny.

22 dní v nemocnici

Už několik dní podstupuje zpěvák chemoterapii v kombinaci s biologickou léčbou. Ve Všeobecné fakultní nemocnici, kam ho převezli z IKEM, se o něj starají ti nejlepší lékaři. „Milí příznivci, díky vám za všechny vzkazy s přáním brzkého uzdravení. Dodává mi to odvahu bojovat při docela náročné léčbě,“ vzkázal svým fanouškům Karel, který je hospitalizován od 25. října.