O smrti divadelní herečky Marie Spurné informovala ČTK její dcera Tereza Czesany Dvořáková. Spurná poslední dva roky bojovala s rakovinou. Zákeřné nemoci však podlehla.

Jeviště opustila velká dáma českého divadla. Nás opustila úžasná žena a skromný člověk,“ uvedlo dnes Divadlo Na zábradlí. Tam Spurná účinkovala od roku 2006.

Smrt Marie Spurné zasáhla i Miloslava Mejzlíka. "Znal jsem Marušku už z divadla v Ústí nad Labem, pak jsme se sešli v Praze v Divadle Na zábradlí. Byla to moc fajn holka, taková plachá, milá. Hrála mi několikrát manželku. Je to hrozné, pořád na ni myslím," řekl Blesk.cz herec Miloslav Mejzlík, kterého znají diváci ze seriálů Rodinná pouta a z Kriminálky Anděl.  

Její hereckou kariéru odstartovala role hostinské ve filmu Jiřího Menzela Slavnosti sněženek, kde si zahrála manželku Jiřího Schmitzera. Později ztvárnila několik rolí v mnoha televizních filmech a seriálech.

Kariéra Spurné vyvrcholila rolí Olgy Havlové v inscenaci Velvet Havel. Právě za ni v loňské sezoně obdržela Cenu divadelní kritiky za nejlepší ženský herecký výkon, letos v březnu ji převzala. Spurná podle divadla odešla předčasně, na vrcholu svých sil.

Fotogalerie
4 fotografie