Pro Josefa Abrháma je Činoherní klub velmi důležitý a bez nadsázky se dá říct, že se v něm odehrávaly klíčové chvíle jeho života. Začínal přitom někde docela jinde. „Moje první angažmá bylo v Divadle na Vinohradech, pak jsem šel do Národního, kde jsem hrál dokonce s Jaroslavem Marvanem,“ začal Abrhám. „Pak jsem dostal nabídku do Činoherního klubu. Tam se potkaly různé osobnosti a spolupracovaly spolu,“ poukázal slavný herec na to, že dnes kamarádství a spolupráce v divadelních společnostech není bohužel zcela běžná.

„Vzpomínám třeba na setkání s Pavlem Landovským nebo Josefem Somrem,“ nadechl se Abrhám, aby řekl to nejdůležitější, a pokračoval: „A potkal jsem tam svou ženu Libuši Šafránkovou,“ řekl herec a usmál se. Jeho další slova pak směřovala směrem k synovi, který stál celou dobu po jeho boku. „Oba jsme nesmírně pyšní na sérii dokumentů, které náš syn Josef natočil pro ČT Art,“ nešetřil slovy chvály herec.

I jeho syn Josef následně promluvil o svých vzpomínkách na Činoherní klub. „Už ve třech letech jsem tu na jevišti recitoval na mikulášské besídce básničky. Hlediště bylo plné herců a lidí z divadla. Když jsem s nimi teď točil, byli pro mě jako rodina,“ řekl Josef.

Mimochodem, Josef mladší natočil se svou maminkou před dvěma lety k jejím 60. narozeniny dokument v rámci série Neobyčejné životy, ve kterém s vnoučaty jezdila na kole. Nutno dodat, že nemocná Libuška Šafránková na tiskovou konferenci nepřišla a podrobnosti o jejím aktuálním zdravotním stavu nejsou známy.

Fotogalerie
9 fotografií