Nejdřív si myslel, že to nic nebude. Na jevišti v Divadle Na Jezerce se mu udělalo špatně. Myslel si však, že za to může jeho zúžený jícen. To se však nepotvrdilo. Po prohlídce u pana doktora Brotánka zůstal v nemocnici na podrobné vyšetření a tím si zachránil život. „Ten večer jsem dostal žlučníkový záchvat,“ uvedl v rozhovoru.

„Praskl mi žlučovod a všechno se mi lilo přes játra a ledviny do celého těla. Do toho se mi odtrhla velice úzká tepna, která vede k srdeční aortě, a praskla. Na jedné straně se z toho začala valit krev, na druhé do toho šlo všechno špatné ze žlučovodu. A já jsem to vdechl. Začal jsem se dusit a tak mi museli udělat tracheotomii (rozříznout stěnu průdušnice, pozn. red.). A toho jsem dostal zápal plic,“ popsal Hrušínský celý problém.

Video
délka: 01:42.08

Zpověď Jana Hrušínského, který unikl smrti! Jeho žena se bála, že umře! Hana Höschlová, Jan Jedlička

Momentálně je však oblíbenému herci už mnohem lépe. Zejména proto, že už je doma a tam může také rehabilitovat. „Daří se mi den ode dne líp. Teď už jsem v podstatě mimo ohrožení života a vrací se mi jak chuť do života, tak životní funkce,“ dodal.

Jeho stav se zlepšuje určitě i díky rodině, která při něm stála v těžkých chvílích a díky kolegům z branže. „Zjistil jsem, že i obrovské masy držely palce a zajímaly se o mě. Třeba paní Jiřina Bohdalová několikrát volala mé manželce Milušce a ptala se na mé zdraví,“ svěřil se Hrušínský. „Ale musím říct, že to bylo od Jiřiny až po poslední uklízečku v našem Divadle Na Jezerce, kde pracuje 130 lidí. Všichni mi fandili,“ řekl vděčný herec.

Jan Hrušínský měl po operaci problémy s pohybem. Jeho stav se ale už zlepšuje. Každý den je schopen ujít delší kus cesty, i když zatím hodně opatrně. Proto také musí hodně jíst, aby se mu obnovily svaly a tělo mělo více síly. „Doufám, že nezpychnu a nebudu se cítit znovu jako nesmrtelný,“ uzavřel Hrušínský.

Fotogalerie
3 fotografie