Neztratila jsem dobrého přítele, ztratila jsem bratra,“ prohlásila podle listu Bild 74letá Marie Versiniová. Ta ztvárnila Vinnetouovu krásnou sestru Nšo-či, jejíž jméno znamená krásný den.

„Když jsem slyšela zprávu o jeho smrti, zhroutila jsem se. Jsem stále zcela šokována. Pierre byl pro mě mimořádným člověkem. Vždy jsem ho obdivovala,“ řekla. Ještě předloni společně s Bricem zavítala na Open Air Festival v Trutnově.

Versiniová se jako Nšo-či zamilovala do Vinnetouova přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. Nšo-či ale zahyne spolu se svým otcem a náčelníkem Inču-čunou, jejich smrt má na svědomí bandita Santer. Jeho mexickou dívku Belle hrála nyní 69letá Dunja Rajterová.

Zmocnil se mě hluboký zármutek, když se ke mně dostala informace o Pierrově smrti. Ještě docela nedávno jsme byli spolu a s jeho ženou v Chorvatsku, kde jsme strávili krásné chvíle,“ řekla Rajterová.

„Pierre byl velmi příjemným a zdvořilým kolegou. Byl především velmi zábavný a velmi bezprostřední,“ řekla 77letá Karin Dorová, která se jako indiánská dívka Ribanna do Vinnetoua zamiluje. V Mayově knize však dá přednost Old Firehandovi, který je Vinnetouovým přítelem.

Ani ve filmovém zpracování se láska k Vinnetouovi nenaplní, neboť je nucena si vzít poručíka Merrila, aby se jejich svazek stal symbolem přátelství mezi bělochy a indiány.

Kvůli Briceho skonu teskní i 71letá herečka Uschi Glasová, která hrála míšenku Apanači. Je mi z toho opravdu velmi smutno. Věděla jsem, že je nemocný,“ řekla s tím, že byl sportovně založený a že mohl žít ještě deset let.

Fotogalerie
6 fotografií