Pohlreichova žena se o rakovině dověděla před třemi měsíci a hned nastoupila léčbu chemoterapií, i když se původně chtěla svěřit jen alternativní medicíně a bylinkám. Dnes si to pochvaluje, nádor po třech aplikacích chemoterapie téměř vymizel. A to prý i přesto, že byl její nádor v prsu poměrně velký. „I krevní testy mám jako zdravý člověk. A čtyři pět dní po každé chemošce už zase žiju úplně normálně,“ řekla nadšená Zdenka Pohlreich v rozhovoru pro Magazín MF Dnes.

Je možné, aby se nádor v prsu po třech chemoterapiích rozpadl na malé kousky a žena byla vyléčena? Zeptali jsme se předního českého onkologa, profesora MUDr. Luboše Petruželky, CSc., který byl hostem chatu v redakci Blesk.cz. „Rakovina prsu se bez chirurgického zásahu, tedy operace, nedá úplně vyléčit,“ řekl Blesk.cz přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK, VFN a ÚVN v Praze Luboš Petruželka.

 „Je ale možné, že se po chemoterapii zmenšil,“ dodává s tím, že pokud se pacientce podává biologická léčba, jde opravdu o drahou záležitost. Zdenka Pohlreich totiž trpí hormonálním nádorem, na který se hodí biologická léčba. Její jedna dávka stojí 100 tisíc korun a celkem jich pacient musí absolvovat deset, což celkem činí milion korun.

„O nasazení biologické léčby však vždy rozhodne onkolog,“ tvrdí profesor Petruželka. Jak se dívá na podpůrnou injekční léčbu vitaminem C, kterou manželka obávaného kuchaře Zdeňka Pohlreicha také podstupuje? „Tato léčba nemá žádný protinádorový účinek. Onkologickým pacientům doporučuji spíš hojnou konzumaci čerstvého ovoce a zeleniny,“ uzavírá onkolog.

Video
délka: 08:08.36

Zprávy: Dopis na rozloučenou nemocné Zdeňky Pohlreich! A pohřeb hvězdy Slunce, seno! redakce Blesk.cz

Fotogalerie
6 fotografií