Zpěvák se v noci na včerejšek dostal do potyčky v proslulé ostravské Stodolní ulici a zůstal bezvládně ležet na ulici v tratolišti krve. Lékaři potom konstatovali těžké poškození mozku. Dopoledne proto Michala operovali, zpěváka poté ale raději nechali v umělém spánku. Jeho stav je nesmírně vážný a lékaři se obávají nejhoršího.

„Podstoupil operaci nitrolebního krvácení v rámci rozvoje sekundárních změn po těžkém poranění mozku. Je stabilizovaný, ale jeho stav je nadále velmi vážný. Jak to s ním bude vypadat dál, je nejisté, ale v nejbližších hodinách podstoupí další kontrolní CT mozku,“ řekla mluvčí ostravské nemocnice Magda Otáhalová.

Do včerejších nočních hodin nenastala v jeho zdravotním stavu žádná změna. Michalova manželka Linda dorazila včera z Prahy do nemocnice v Ostravě kolem 15. hodiny. S sebou si přivezla i jejich teprve tříměsíční dcerku. Jako první zamířila na ředitelství, pak hned běžela na neurochirurgii. Slzy skrývala pod slunečními brýlemi. I ona se bojí nejhoršího.

Jak k útoku došlo?

Hrůza se ve Stodolní ulici se členy své kapely opil. Kapela ale odešla na hotel a on zůstal sám.  Na ulici se pak mezi hernou Grand Prix a bistrem Iziburger dostal do konfliktu s ostatními hosty z místních lokálů. Barmani se hromadně shodují, že zpěvák byl podnapilý a s provokací si začal. Několik mužů se tak začalo navzájem postrkovat, až propukla rvačka. Hrůza ale dostal ránu, po které spadl na zem a zůstal bezvládně ležet. Ještě včera dopoledne byla na chodníku viditelná krvavá stopa po nárazu.

VÝZVA BLESK.cz

Kdo to udělal?!

Pokud jste byli svědky noční rvačky nebo máte fotografie z místa nehody, ozvěte se na tip@blesk.cz nebo volejte na tel. 724 014 586.

Video
délka: 01:47.28

Zpěvák Hrůza po rvačce bojuje o život! Těžké poškození mozku! Markéta Reinischová