Mezi prvními vtrhla k oslavenci před týdnem jako velká voda herečka Bára Štěpánová (54). Bydlí nedaleko a ani nečeká, až bude Hapka něco slavit. „Chodí za ním často a vždycky mu zvedne náladu, je to taková záchranářka,“ prozradil jeden ze starousedlíků. Představitelka vrchní sestry Babety z Ordinace v růžové zahradě je v civilu stejně živelná jako v seriálu.

Přišel i skladatelův dlouholetý kamarád Michal Horáček (61) „Soupis toho, čím mě potěšil, dojal, rozesmál a vůbec obohatil, by byl nekonečný,“ napsal pak výstižně na sociální síť textař. Za filmovou muziku například k Perinbabě a Tisícročné včele Hapkovi na Okoři poděkoval taky režisér Juraj Jakubisko (75).

Děti a exmanželka

Tím výčet zdaleka nekončí. Uplynulý víkend patřil rodině a dětem. Plánovanou zahradní párty sice pokazil vytrvalý déšť, ale i tak se oslava vydařila. Hapka jako správný oslavenec sfoukl svíčky na dortu.

Z Itálie přiletěla jeho exmanželka Ulla Keslerová (63). „Mám z Petra radost. Žertoval, bylo vidět, že doma hodně pookřál, svědčí mu to,“ svěřila se Ulla. Přišla taky bývalá životní partnerka Olga Michálková (48), s níž má Hapka syna Kašpara (12). Přivedla i svého staršího syna Filipa z předešlého vztahu.

Dárky

Rodina by Hapku ráda trochu vykrmila. Nikdy nebyl při těle, ale v současné době je opravdu vyhublý. I proto dostal ke kulatinám hodně sladkostí a dobrot. „Největší radost měl asi ze šampaňského,“ prozradila exmanželka.

Hosté ale přinesli i záplavu květin, které má Hapka rád. Právě kvůli přírodě se před lety přestěhoval s tehdejší přítelkyní a matkou svých dvou synů Haštala a Mikuláše, z centra Prahy na Okoř. A tady zůstal doteď.

Anděl na videu

Na cenách Anděl byl Petr Hapka uveden do síně slávy. Cenu za něj převzala dcera Petra (31). „Dali jsme mu ji na sekretář, aby na ni z postele viděl,“ prozradila Hapkova exmanželka herečka Ulla Keslerová.

Taky prý natočili celé předávání cen na video, protože unavený skladatel u přenosu usnul. S Petrou mu pak barvitě vylíčili, jak krásný měl potlesk ve stoje.