„Věřím, že duše je nesmrtelná a tak se zase potkáme. Ale doufám, že nebude tak ironická a sarkastická jako za živa,“ zavzpomínal dnes Bolek Polívka na legendární režisérku Věru Chytilovou, se kterou ho pojí hluboké přátelství. Přiznal také, že jejich vztah nebyl jednoduchý: „Naše hádky stály za to. Ona mě měla jako takového nepodařeného synka, kterého peskovala a kritizovala. Moc rád na ní vzpomínám.“ Povídání dua Těžkej Pokondr s Bolkem Polívkou se netradičně odehrávalo v improvizovaném studiu na nádvoří Staré radnice v Brně, kam rádio přijelo za svými posluchači.

Autor: Frekvence 1

Ten film viděla celá Morava, Slovensko a Spáčilová v Praze,“ komentoval Polívka pokračování filmu Dědictví. Při realizaci filmu prý všechny nejvíc trápily vysoké teploty, které v době natáčení vládly: „Byly šílený vedra, ale měli jsme výborný catering a náladu a byla tam výborná parta, takže jsme se bavili a na tom filmu je to vidět. Já říkám, to je film pro normální lidi. Nebo, že normálním lidem se to líbí.“

Autor: Frekvence 1

Bolek Polívka se stal součástí výjezdní show rádia právě jako jeden z neznámějších rodáků jihomoravského regionu. Posluchači a příznivci rádia Frekvence 1 z Brna a okolí měli poslední dubnový den možnost podívat se na práci rádiových profesionálů velmi zblízka. Na nádvoří Staré radnice vyrostlo improvizované studio, odkud Frekvence 1 od 6 hodin ráno do dvou hodin odpoledne odbavila svoje vysílání se všemi oblíbenými moderátory. Za mikrofonem bylo tentokrát možné nejen slyšet, ale také vidět kromě Pokondrů a Bolka Polívky také Libora Boučka s pořadem Ráno na Frekvenci 1, veselé moderátorky z Dámského klubu či oblíbeného Rudu z Ostravy.

Autor: Frekvence 1

I když si mnozí moderátoři museli trochu přivstat, na náladě to vůbec nebylo znát. Naopak, Libor Bouček  prohlásil, že se mu Brno zamlouvá tak, že tam asi zůstane. Podobně na tom byly i moderátorky Dámského klubu, kterým líbilo nejen Brno, ale hlavně muži, kteří se na vysílání u Staré radnice byli podívat osobně.