Jedním z největších průšvihů je logo, které moderátorce Tereze Jemelíkové (30) doslova »vyšťouchává« oko. Podobně rozpačitě působí i barevný nesoulad mezi oranžovo-šedou grafikou a růžovými mikrofony a logy v redakci.

Zařazení několika slovenských reportáží převzatých od slovenské Jojky jistě potěší starší generace zvyklé na československé zpravodajství, ale je otázka, zda neodradí mladší diváky, kteří jazyku často vůbec nerozumí.

Chabý pokus o »Láďu Hrušku«

Nejhůře pochopitelné je nicméně zařazení reportáže ve stylu »domácí rádce Ládi Hrušky«, která obsahovala i recept, ale naprosto postrádala Hruškovo drzé, provokativní a především zábavné pojetí. Na diváka spíš než jako léčba proti chřipce, což bylo jejím tématem, působila jako velmi účinné sedativum.

Největší »haluzí« Našich zpráv se nicméně stalo závěrečné věštecké okénko Antonína Baudyše přinášející „zprávy z budoucnosti“. K vývoji sledovanosti barrandovských zpráv se však přední česká věštecká kapacita a vládce vševědoucího orákula detailněji ve vstupu nevyjádřil.

Inovace: Host ve studiu!

Zajímavým oživením je oproti tomu redaktor hlavní zprávy jakožto host přímo ve studiu, vtipné interakce mezi moderátory (i když v zejména v začátcích působí poněkud naučeně) a také to, že se na rozdíl od druhých dvou konkurenčních komerčních televizních stanic méně snaží diváka doslova zadusit kanonádou živých vstupů.

Tak či tak je nutno uznat, že na Barrandově během krátkých měsíců příprav bylo odvedeno neuvěřitelné množství práce a nezbývá, než zejména jejich moderátorům, kteří jsou nejpříjemnější změnou popřát do následujících týdnů boje o sledovanost hodně štěstí.