O výsledku bitvy, kterou spolu ti dva o roli sváděli, rozhodoval přímo vlastník licence Andrew Lloyd Webber! A požehnání udělil oběma! Radost nad výsledkem neskrývá zejména producent české verze slavného muzikálu, ve světě hraného už 28 let, František Janeček (69).

Respekt

„Český Fantom tím získal nejen excelentní zpěváky, ale také jinochy odpovídající fyzické kondice. Fantom opery totiž má být urostlý chlap, který už jen svou postavou vzbuzuje respekt a autoritu,“ říká Janeček. „Tím, že jeho tvář je celé představení skryta pod charakteristickou maskou, je právě postava spolu s hlasem jeho výrazovým prostředkem,“ dodává producent, který už teď prodává lístky na premiéru 13. září tohoto roku.

Kolotoč práce

Vojtka a Schwaba teď v GoJa Music Hall čeká maraton zkoušek, taneční lekce i seznámení s technikou, která muzikálu dovoluje realizovat náročné scény.
Ani jeden se ale práce, která je čeká, nebojí, naopak! „Jsem hlavně nesmírně šťastný, že v Londýně uznali mé hlasové kvality. Přece jen, je to role snů, takže teď už můžu klidně umřít,“ směje se Vojtko a společně s ním i Schwab.

„Už jsem jako na trní, až začneme zkoušet. Je to největší muzikálový projekt, jaký se kdy v Česku realizoval, a být jeho součástí je prostě bomba,“ těší se Schwab.

Už dříve Janeček oznámil, že hlavní ženskou roli baletky Christine získala zpěvačka Michaela Gemrotová, finišuje se i s obsazením dalších rolí.

Kdo další si zahraje ve Fantomovi? Podívejte se na video:

Video
délka: 01:53.32

Fantom opery našel milenku! Krásku, která nadchla Brity! Petr Soukup, Markéta Reinischová