Olga Menzelová se o svém prvním setkání rozpovídala v magazínu Práva, kde nejenže vzpomínala na svá školní léta a sportovní kariéru, závodně běhala, ale zavzpomínala i na první setkání se svým manželem Jiřím Menzelem.

Jak sama přiznala, jejich setkání bylo domluvené. Olga totiž pracovala v rozhlase a měla s režisérem udělat rozhovor. Prvně se tváří v tvář setkali v roce 2000. „Bylo mi 22 let, chodila jsem do druháku a dělala jsem s ním rozhovor do rádia. Byla to vánoční anketa,“ popsala důvody setkání Olga.

Jeho tvorbu si nastudovala a byla ráda, že právě ona s ním může rozhovor udělat. „Když jsem šla na ten rozhovor, nastudovala jsem si o něm všechno možné. Měla jsem z něj respekt,“  popisuje Menzelová bezprostřední pocity před setkáním.

Byla ale velmi zaskočená Menzelovým chováním. „Jirka byl nepříjemný, nervózní, měl před premiérou, mluvil potichu, kuňkal, takže jsem z té nahrávky použila jedinou větu,“ řekla o jejich prvním setkání.  Po oficiálním rozhovoru si ale dodala odvahy a začala si se slavným režisérem povídat o osobních věcech.

„Po rozhovoru jsem mu řekla, že mám ráda jeho filmy, načež úplně roztál, protože je ješitný jako každý chlap,“ prozradila Menzelová. To ale nebylo všechno, oprsklá Olga mu totiž vzápětí vyčinila za jeho chování. „Dodala jsem, že jsem ale strašně zklamaná, jak je protivný.“

Její drzost ho natolik ohromila, že ji pozval do divadla, aby se přišla podívat. Mezi tímto setkáním a dobou, kdy se z nich stal oficiálně pár, ale uběhla ještě hodně dlouhá doba.

Očividně ale jejich láska stojí na pevných základech. Jinak by nejspíš neustála Olžinu nevěru s režisérem Jaroslavem Brabcem (59), se kterým otěhotněla a měla dcerku Annu Karolinu (5). Tu ale vychovává právě s Menzelem.

Fotogalerie
4 fotografie