Loni na Slavíkách získal Daniel Landa od svýh posluchačů třetí místo v kategorii Zpěvák roku. Když se objevil na jevišti, publikum se nestačilo divit. V podpaží si nesl kohouta a během svého pětiminutového projevu zurážel všechny, které mohl.

Končím s hudbou. Říkám si, má to do prde*e cenu. Dvacet let dělám hudbu a pak se tu stejně volí komunisti. K čemu to je, akorát pro mě příjdou dva pánové v kožených kabátech. Na to se můžu vy*rat,“ nebral si Landa s nikým servítky.

Landa poté označil český stát a hlavně jeho politiky za zmetky a zloděje a začal vyhrožovat. „Rok tady teď budu rotovat po světě, budu nasazovat svůj život ve vrcholových sportech, abyste věděli, že to myslím vážně. A kdo se postaví proti korupci, tomu ublížím,“  šokoval Landa.

Šíleným proslovem strhl internet

Jeho proslov zbořil internetové prohlížeče. Každý chtěl šokující proslov vidět. Jedni mu fandili, druzí ho nazývali bláznem. Ale jak Landa slíbil, tak učinil. Jen pár dní od největšího úletu v historii Slavíků, svolal své příznivce na Vyšehrad, kde se rolničkami zvonilo na protest proti politickým zlodějům. Jenže přišlo jen 200 lidí.

Landa ze sebe udělal šaška, který nosí na zádech symbol runových bojovníků, kteří nechvalně proslavili nacistický znak. Děsil lidi kolem sebe, na jednoho kolemjdoucího dokonce vytáhl nůž.

Zmizel jak pára nad hrncem

Jenže jeho výhružky nepomohly. Bývalý prezident Klaus vyhlásil na konci svého působení amnestii, čímž Žita 44 doslova nas*al, poté český národ zvolil Zemana novým prezidentem a s rolněním byl konec. Landa to vzdal.

Dokonce oznámil, že se vrací ke zpěvu, zbavil se nálepky Žito 44 a stáhl se do ústraní. Dnes o něm není ani vidu ani sluchu. Zkrátka z rolniček jsou prdlačky a Landa předvedl šílený povyk pro nic...

 

Video
délka: 00:55.89

na "rolnění" s Danielem Landou přišlo na pražský Vyšehrad kolem dvou stovek lidí rvs

 

Fotogalerie
6 fotografií