Brát si fotbalistu na sklonku kariéry a bez angažmá, není to tak trochu vlastňák?
„Já to beru jako výhru. A vítězstvím je i předmanželská smlouva.“
Kolik na Tomášovi vyděláte?
„Tak jsem to nemyslela. Smlouvu právník koncipuje tak, že jak Tomášovy příjmy, tak dluhy se nebudou týkat mě a moje příjmy i dluhy se nebudou týkat Tomáše.“
Kdo s tím přišel?
„Budete se divit, ale já. Alespoň je vidět, že mi nejde o jeho peníze. My se bereme jako dva lidi, co spolu mají dítě a chtějí spolu být.“
Na nic, co kdy vydělal Tomáš, byste opravdu v případě rozvodu neměla právo?
„Přesně tak. Přeju si vedle Tomáše zestárnout, ale pokud by nám to, nedej bože, přestalo klapat a došlo na rozvod, ten papír je tak zformulovaný, že by stačilo vyřešit jen otázku návštěv syna Markuse a pravděpodobně výživné na něj. Majetek, který se u soudů dělí nejdéle, je vyřešen. Vážně nejsem zlatokopka!“
V jakém stadiu je smlouva?
„Brzo bude k podpisu.“
A svatba?
„Chtěli bychom se vzít co nejdřív, snad ještě o prázdninách. Už se mi šijou šaty, dělají se prstýnky, máme i oddávajícího. Chybí nám jen drobnost – termín a místo svatby.“
No, máte docela velkou zahradu za domem v Černošicích.
„No vidíte, to je nápad!“
Chystáte velkou svatbu?
„Rozhodně ne. Zveme jen rodinu a letité přátele.“
Rozdávali jste pozvánky bez data a místa svatby?
„Všichni už vědí, že se to chystá a že mají být na telefonu – přesné info jim pošlu esemeskou.“
Budete mít dlouhé šaty s vlečkou?
„Dlouhé ano, ale s vlečkou? Ještě nevím. Zatím chodím na základní zkoušky, aby mi to bylo na tělo. Naďa Moravcová mi šila šaty už na první svatbu, tak to určitě perfektně zvládne i na druhou.“
Šaty budou bílé?
„Smetanové.“
To je pro chlapa těžký odstín...
„Je to taková barva méně bílá, champagne.“
Bude to romantická svatba?
„Nechceme žádné rozbíjení talířů, polévku z jednoho talíře, unesenou nevěstu. To všechno jsem zakázala!“
Vy na ty tradice vůbec moc nejste. Tomáš vás požádal o ruku o předloňských Vánocích, ale do roka a do dne svatba nebyla…
„Nestíhali jsme, trochu jsme to přešvihli...Snad kvůli tomu nebudeme mít smůlu.“
Čekali jste, než budete mít oba srovnané předchozí vztahy?
„To bychom se také nemuseli vzít nikdy.“
Jak to? Vždyť s bývalým manželem Zdeňkem Bahenským, otcem vaší dcery Viktorky, už jste měli všechno vyřešeno…
„Bohužel, poslední rok se kvůli Viktorince potkáváme u soudu. Ale pořád je ještě ten náš model lepší než ten Tomášův.“
Neshodnete se se Zdeňkem na výživném a péči o Viktorku?
„Něco v tom smyslu. Za poslední týdny nás to zasáhlo všechny tři tak, že bychom se mohli domluvit na kompromisu.“
Vy jste ale byli na výživném domluveni.
„Ale Viktorinka nastoupila do první třídy, zvýšily se tak celkově náklady, také její tatínek má dnes jinou smlouvu, s jinými příjmy než v době ustanovení výživného, takže chci i jiné výživné.“
Vyšší?
„Ano.“
Mluvila jste o modelu Tomáše, tam není žádný pokrok či dohoda s jeho bývalou manželkou Renátou?
„Tam to vnímám jako věčný boj, což mě hrozně mrzí. Myslím, že kdyby nastala jakákoliv sebemenší komunikace, celé by to mohlo být jednodušší. Nepřísluší mi to hodnotit, ale je mi to líto.“
Není tedy vyřešeno rozdělení majetku, péče o děti?
„U Tomáše není vyřešeno vůbec nic, je pouze rozvedený muž. To je jediný... Je to ještě běh na dlouhou trať. Jediné pozitivní na tom je fakt, že to jednou musí skončit, jako jednou skončí úplně všechno.“
O kolik peněz v tom sporu jde?
„Netuším, kolik si za svou kariéru vykopal. Nemám přehled už proto, že jsem v té době po jeho boku jako partnerka nebyla. Jestli je zajištěný? To není otázka pro mě.“
Kdo je tedy ve vaší rodině živitelem?
„On to staví tak, že já jsem máma, která se má starat o děti, a on jako chlap by se měl starat o tu druhou stránku. Každopádně já jsem vždycky měla svoje příjmy a bude to tak i v budoucnu, už teď mám dost nabídek z modelingu.“
Žijete v luxusu?
„Máme vše, co potřebujeme: dům s terasou, zahradu, bazén, dětské houpačky, super sousedy, pěkné místo v Černošicích, kde bydlíme, můžeme vyrazit na kolo nebo na brusle, zapneme gril, dáme vínko. Je tohle luxus?“
Vy o tom pochybujete?
„Nežijeme život nějakých milionářů, necestujeme do exotických krajů, nekupujeme drahé věci, žijeme normálně. Máme platby jako každý jiný, i když se nás většinou snaží natáhnout. Ať k nám přijde někdo na závlahu zahrady nebo instalatér, chtějí po nás trojnásobek normální ceny. To je ten efekt jmen Řepka a Erbová. Vždycky jim musím vysvětlit, že cena je stejná jako pro ty ostatní. A oni pak ještě týden řeší, že jsem se tady s nimi hádala o tisícovku. To ale nebylo kvůli tisícovce, to bylo o principu. O tom, že to na nás každý zkusí, bohužel.“
To je daň slávě... Už jste říkala, že máte nabídky z modelingu, věnujete se ještě pojišťovnictví?
„To už ne, ale mám nově realitní kancelář.“
Takže si nakonec dům v Černošicích prodáte sama?
„Ano. Sama jsem ho pořídila jako investici, sama se ho pokusím prodat.“
Co jste už prodala?
„Společnost je před samým startem, dodělávají se webové stránky, nabíráme stále realitní makléře a nemovitosti k prodeji či k pronájmu. Je fajn, že mi kamarádi sami volají o prodej nebo pronájem. Ale nemám cíl zaměřovat se na nějaký konkrétní typ nemovitostí. I pronájem bytu přináší zisk.“
Dříve jste se také věnovala nehtům.
„U toho chci zůstat. Zase budu dvakrát týdně modelovat nehty v jednom studiu, to je můj velký koníček. Navíc se věnuji mé nadaci, která získává prostředky pro onkologické oddělení Dětské kliniky v Olomouci.“
Není to ale tak, že by polovina z každé koruny padla na režii nadace?
„Ne, za získané peníze pořizujeme zdravotní pomůcky a další věci a osobně dohlížím na to, aby každá koruna, kterou nadace získá, šla nemocným dětem. Žádné telefony, auta, kanceláře nadace, nedej bože provize, všechny peníze jdou na onkologii.“
Proč to děláte? Nechcete si vylepšit mediální obraz?
„To opravdu nemám zapotřebí. Jsem prostě máma, která má dvě zdravé děti, a vždycky po návštěvě tohoto oddělení si ještě víc uvědomím, jaké mám štěstí, že moje děti jsou zdravé. Proto se snažím pomoct jiným maminkám, které to štěstí nemají.“