Bývalá playmate Petra Svoboda (30) v křesle moderátorky Nočních Televizních novin vystřídala bývalou miss Ivetu Vítovou a byl to, zdá se, správný krok. „Noční Televizní noviny s Petrou Svobodou měly tentokrát nadprůměrnou sledovanost,“ podpořil Petřin úspěch šéf PR TV Nova Josef Koukolíček.

A protože Petra seděla v moderátorském křesílku víceméně poprvé, byla znát i jistá míra nervozity. Ale jako mávnutím kouzelného proutku se jí zbavila a vystřihla ukázkovou premiéru! Možná ji pomohl perfektně sednoucí kostýmek a zářivý úsměv.

Z Počasí do Televizních novin

Petra Svoboda (30) na TV Nova původně moderovala počasí. Diváci si však sympatickou moderátorku tak oblíbili, že když se uvolnilo místo moderátorky zpravodajského bloku, nebylo nad čím váhat a šanci dostala právě Svoboda.

„K jejímu přesunu jsme se rozhodli na základě neuvěřitelného množství žádostí našich diváků, kteří si psali o to, aby Petra byla na obrazovce více než doposud,“ komentoval své rozhodnutí Koukolíček.

Zvládne zprávy i dceru

„U moderátorky Televizních novin je důležitá nejen profesionalita, ale také empatie, osobitost a v neposlední řadě pak schopnost tyto vlastnosti přenést až k divákům u obrazovek. Bude to pro mě pracovně i časově náročnější, s hlídáním malé dcery Ráchel mi ale i nadále budou pomáhat hlavně babičky a tatínek, takže se nemusím ničeho obávat,“ říká s úsměvem šťastná Petra.

Před příchodem na televizní obrazovky se Petra Svoboda věnovala modelingu, ale má i novinářské zkušenosti z několika tištěných magazínů. Vystudovala Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.

Fotogalerie
11 fotografií