Snímek Půlnoc v Paříži je příběhem mladého páru (Owen Wilson a Rachel McAdams), který se má na podzim brát a přijíždí s rodiči dívky do Paříže. On je nevýznamným spisovatelem, který miluje toto město a chtěl by tu po svatbě žít. Ona však jeho romantickou představu nesdílí, nemyslí si, že Paříž byla ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde dívka s přáteli tancovat a on se prochází nočními ulicemi. Jeho popůlnoční zážitky, v nichž se setkává s minulostí, mu odhalí město v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život.

V romantické komedii o stopáži 94 minut se dále objeví například Marion Cotillard, Adrien Brody a manželka francouzského prezidenta, někdejší modelka a později zpěvačka Carla Bruni Sarkozy. Fanoušci na serveru csfd.cz snímek ohodnotili 80 procenty. Ocenili, že je hravý, vtipný, přesně v duchu tvorby tohoto filmaře. Zároveň je oslavou Paříže, kterou Allen považuje za stejně významné město jako New York.
Natočil už tam snímek Všichni říkají: miluji tě a teď prý přivítal možnost ukázat město tak, jak je vidí on. "Zkrátka po svém, se svými pocity, které u mě Paříž vzbuzuje," uvedl v distribučních materiálech.

Zatímco jsou v Allenových komediích vždy temné spodní proudy, tón filmu Půlnoc v Paříži je pozitivní, romantický a lehký. Hlavní hrdina, který nejen svými gesty, ale i dikcí, gesty a reakcemi připomíná mladšího Woodyho Allena, se dostává stále hlouběji do starých časů a všichni slavní umělci, které potkává, tvrdí, že dříve to bylo lepší.
"Přítomnost nás neuspokojuje, protože nás neuspokojuje život," říká nakonec z plátna a zjišťuje, že hledat štěstí v minulosti je iluzí. Allen za svou tvorbu získal tři Oscary (Annie Hall, Hana a její sestry), jeho snímky byly na zlatou sošku celkem třiadvacetkrát nominovány v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší původní scénář i Nejlepší herec. Českou republiku navštívil před Vánoci 2008 a zahrál si tu se svým bandem. Svůj klarinet nechal rozeznít už před úvodními titulky filmu při dlouhých záběrech současné Paříže.

Tato jeho komedie je jeho finančně nejúspěšnějším snímkem ve Spojených státech, když tam už v červenci měla na kontě 40,4 milionu dolarů (680 milionů korun). Dosud největší kasovní úspěch zaznamenal Allen ve své zemi s filmem Hana a její sestry z roku 1986, který vydělal 40,1 milionu dolarů. Manhattan z roku 1979 vynesl 39,9 milionu.
Woody Allen právě dokončuje v Římě natáčení svého dalšího snímku s názvem Bop Decameron. Ve čtyřech epizodách se objeví například Roberto Benigni, Ornella Muti, Penélope Cruz a Alec Baldwin.