V listopadu 2023 se herec a komik po čtyřech letech manželství v tichosti rozvedl s tanečnicí a někdejší spolužačkou Barborou Drulákovou, s níž má pětiletou dcerku Anežku. Od té doby o svém soukromí mlčel.
Až v nedávném rozhovoru pro primácký pořad Showtime vůbec poprvé naznačil, že se v jeho životě objevila nová láska. „Jsem srdcem u nějaké ženy, momentálně,“ přiznal Kozub.
„Je to ale velmi složité, není to tak jednoduché. Kdyby to bylo jednoznačné, řeknu to s plnou radostí,“ kroutil se člen ostravského komediálního uskupení Tři tygři. „Moje srdce někde je, někomu patří, ale nevím, jak to bude pokračovat,“ krčil rameny a naznačil, že budoucnost nového vztahu není zcela v jeho moci.
Podle zákulisních informací by onou tajemnou ženou mohla být kolegyně z Divadla Mír, ostravská zpěvačka a skladatelka Barbara Kanyzová. V poslední době spolu trávili hodně času kvůli společným pracovním projektům, a je tak možné, že právě tak přeskočila pověstná jiskra.
Jsem úplně v pohodě, hraju divadlo a točím filmy, svěřil Blesku Štěpán Kozub Luboš Procházka, Daniel Kristl
Ani na sociálních sítích přitom neskrývají svou náklonnost a pod příspěvky si vyměnují srdíčka. Je tedy otázkou, zda jde pouze o dobré přátelství, nebo chemie mezi nimi přesáhla hranice jeviště. Oblíbeného komika jsme s dotazem ohledně vztahu s kolegyní kontaktovali, otázku ale až do naší uzávěrky ponechal bez vyjádření.
Barbora a Štěpán nazpívali soundtrack k filmu Hrana zlomu a Barbara se jako vokalistka podílela na Kozubových baladách s Jiřím Krhutem (50). Mají za sebou i řadu společných koncertů a vystoupení, Kozub navíc Kanyzovou režijně a produkčně podporuje během její sólové tvorby.
Barbara je často mylně zaměňována za dceru herce Jana Kanyzy (77). Ta se totiž jmenuje Barbora, je ovšem starší (43 let), má už tři děti a žije v USA.