Obrovský smutek hasičů: Zemřel dlouholetý svitavský velitel Oldřich

Zemřel bývalý šéf svitavských hasičů Oldřich Jedlička.
Zemřel bývalý šéf svitavských hasičů Oldřich Jedlička.  (Autor: HZS Pardubického kraje)
Autor: rv - 
11. února 2025
17:12

Velký smutek mají hasiči v Pardubickém kraji. Zemřel bývalý dlouholetý velitel svitavských hasičů Oldřich Jedlička. U profesionálního sboru odsloužil 28 let, ze zdravotních důvodů odešel do „civilu“ v létě před dvěma roky.

„Úžasný, skromný, cílevědomý… Budeme na Tebe, Oldo, s láskou vzpomínat,“ vzkázali svému kolegovi hasiči na sociální síti. Zavzpomínali, jak Oldřich k profesionálním hasičům v roce 1995 nastoupil.

Postupně se vypracoval a přes vedoucího chemicko-technické služby a zástupce ředitele územního odboru začal od roku 2004 šéfovat hasičům na Svitavsku.

Za roky služby se účastnil rozsáhlých a náročných zásahů. na řešení řady velkých, rozsáhlých a náročných zásahů. „Mezi ně patří nebezpečně šířící se požár na náměstí Míru ve Svitavách, rozsáhlé povodně v okrese Svitavy, nebezpečný požár v Poličských strojírnách, zásah na ptačí chřipku v okrese Ústí nad Orlicí i technická pomoc v obci Bělá nad Svitavou při likvidaci nebezpečných látek a munice,“ popsali hasiči.

Zasloužil se o rekonstrukci svitavské požární stanice. Kolegové ho znali jako zodpovědného šéfa, který podporoval dobré vztahy a týmovou práci. Pak ale zasáhla nemoc. K poslednímu srpnu 2023 ze zdravotních důvodů milovanou práci opustil. V pondělí jeho srdce dotlouklo navždy.

Video  ZZS Libereckého kraje: Se záchranářem Janem se přišli rozloučit kolegové. Životy zachraňoval třiačtyřicet let.  - ZZS Libereckého kraje
Video se připravuje ...