Severokorejští vojáci údajně vyhánějí důchodce z domovů! Bojí se ukrajinských dronů?

Autor: DVL - 
16. ledna 2025
21:34

Podle britského deníku The Mirror začali severokorejští vojáci vyhazovat seniory z jejich domovů, údajně proto, aby se skryli před ukrajinskými smrtícími drony. Důchodci tak byli vyhnáni do mrazu.

Severokorejští vojáci, kteří pomáhají Rusku bojovat v jeho válce proti Ukrajině, údajně vyhazují seniory z jejich obydlí.

Podle nových zpráv bojovníci vyhazují starší osoby, aby se mohli „skrýt před útoky ukrajinských dronů“. Krutý krok údajně způsobil, že nejzranitelnější byli vyhnáni do mrazů.

Záběry z dronu mají ukazovat, jak Severokorejci vyvádějí starší lidi z jejich domovů. K incidentům údajně došlo blízko frontové linie ve vesnici Machnovka v Kurské oblasti.

Telegramový kanál InformNapalm uvedl: „Severokorejští vojáci vyhnali místní obyvatele (Rusy) z jejich domů, aby se tam ukryli. Místní starší lidé zůstali v mrazu a jejich domovy se staly úkryty pro severokorejské vojáky."

„Víme jistě, že to byli Korejci“

Ukrajinský vojenský zdroj řekl kanálu: „Víme jistě, že to byli Korejci, nikoli Rusové, nejen podle jejich charakteristických vnějších rysů, ale také podle dalších zpravodajských dat. Na streamech, které jsme sledovali, bylo jasně vidět, že jsou to Korejci, víme také, že v té oblasti působili a utrpěli značné ztráty. Možná, aby se vyhnuli smrtícím útokům dronů, rozhodli se ukrýt mezi místním obyvatelstvem a schovat se v jejich domech a vyhnat staré lidi do mrazu.“

Ukrajina v současnosti postupuje v Kurském regionu, který poprvé částečně obsadila v srpnu loňského roku, a posouvá se vpřed téměř o dvě míle. Volodymyr Zelenskyj nedávno tvrdil, že téměř 4 000 z přibližně 11 000 vojáků Kim Čong-una vyslaných do Ruska bylo zabito nebo zraněno při bojích za Vladimira Putina.

11:35
Dnes

„Souhlasím s Trumpem, že je potřeba ruské okupanty z Ukrajiny vykopat. Také souhlasím, že je nutné v zájmu bezpečnosti odstřihnout Evropu od závislosti na ruských energiích. Česko to už udělalo,“ komentoval  ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr., kandiduje za Spolu) obrat amerického prezidenta Donalda Trumpa v postoji k válce na Ukrajině.

10:38
Dnes

„Pokračujeme v naší speciální vojenské operaci, abychom zajistili naše zájmy a dosáhli cílů, které prezident naší země stanovil od samého začátku. A děláme to pro současnost a budoucnost naší země, pro mnoho dalších generací. Proto nemáme jinou alternativu,“ uvedl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Výsledky sblížení se Spojenými státy jsou blízké nule, dodal. „V našich vztazích se jeden přístup zaměřuje na odstranění dráždivých faktorů. Tento přístup však postupuje pomalu.“

10:05
Dnes

Rusko plánuje od roku 2026 zvýšit daň z přidané hodnoty z 20 na 22 procent kvůli potřebě financovat armádu. Prezident Vladimir Putin minulý týden naznačil, že je otevřen zvýšení některých daní, aby bylo možné dále financovat válku – připomněl, že Spojené státy zvýšily daně bohatým lidem za válek ve Vietnamu a v Koreji.

Ministerstvo financí uvedlo, že zvýšení daní bude zaměřeno především na „financování obrany a bezpečnosti“. Dodalo, že navrhuje i zvýšení dalších daní, včetně zdanění hazardu. „Prostředky plánované v rozpočtu umožní vybavit ozbrojené síly potřebnou výzbrojí a vojenským vybavením, vyplácet platy vojenskému personálu a podporovat jejich rodiny a modernizovat podniky obranného průmyslu,“ uvedl úřad.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa