Globální selfie: NASA stvořila Zemi z 36 tisíc fotek! Najdete tam i sebe?

NASA vytvořila z tisíců selfie snímek Země. Najdete se?
Autor: INT, lm - 
24. 5. 2014
16:35

Selfie mánie pokračuje! Podlehli jí celebrity, politici i hlavy států. Americká agentura pro výzkum vesmíru NASA nezůstala pozadu a do selfie módy se zapojila opravdu originálním způsobem. Z desítek tisíc selfie vytvořit jedinečný snímek Země!

Unikátní projekt spustila NASA symbolicky na den Země 22. dubna. Agentura zřejmě ale ani netušila, jakou vlnu zájmu tím vyvolá. Během měsíce jí přes sociální sítě dorazilo přes 50 tisíc snímků ze sto třinácti zemí světa.

K vytvoření přesného obrazu Země nakonec stačilo "pouhých" 36 422 selfie. Jak se můžete přesvědčit v grafice pod článkem, snímek je neskutečně detailní. Po přiblíženi se zobrazí jednotlivé fotky. Rozlišení tohoto snímku dosahuje těžko představitelných 3,2 gigapixelů.

Rok 2014 je pro agenturu velmi důležitý. NASA plánuje letos poslat do vesmíru pět výprav, které mají sbírat data o naší planetě.

Pokud grafika nefunguje, klikněte ZDE.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa