Jiří Paroubek Blesk.cz řekl, že u kolapsu jeho manželky byla i jejich dcera Margarita. „Byla s malou na návštěvě u mě v kanceláři a najednou se jí udělalo špatně. Odvedl jsem ji na pohotovost a pak skončila na jednotce intenzivní péče neurochirurgie,“ řekl.

„Měl jsem samozřejmě obrovskou starost, ale když jsem viděl, jak výborně se tam o ni starají, stres polevil. Během dvou až tří týdnů by měla být venku,“ dodal. Podle něj neměla Petra před kolapsem žádné příznaky typické pro mozkové příhody, jako například problémy s řečí. „To vůbec neměla. Jde o krvácení do mozkové pleny, to je něco jiného než třeba mrtvička,“ vysvětlil.

Proč k zdravotním potížím jeho ženy došlo, je mu záhadou. „Je mladá a zdravá, ale takový infarkt také občas skolí mladého člověka,“ myslí si. Ani žádný z rizikových faktorů by v jejím případě neměl hrát roli. Petra je totiž nekuřačka a i alkohol konzumuje zcela výjimečně.

Malou Margaritu zatím Paroubek za nemocnou mámou nevodí. „Zatím Petru navštěvuji jen já, ani nevím, jestli by tam dceři dovolili jít. Není ale u nás doma, to by ji rozrušovalo. Několik dní byla u syna, stará se celá rodina,“ řekl.

Video
délka: 06:46.84

Zprávy: Paroubková o kolapsu a krvácení do mozku! A žaloba na Norsko kvůli dětem! Blesk TV

Fotogalerie
7 fotografií