Kellnerovi patří louky i lesy, které mají rozlohu téměř sedmi pražských Václavských náměstí! Na nich má luxusní vilu, část z ní je zapuštěná pod povrch. Nechybí ani tenisové kurty, rybářské sádky, bazén, heliport, jezdecké centrum se stájí pro deset koní nebo byt pro správce.

Podle sousedů je tady Kellner občas i vidět a denně od rezidence odjíždějí luxusní mercedesy. Celou usedlost obchází ochranka, která sídlí ve speciálním domku u zadní brány. Kamenná zeď osazená kamerami nedovolí zvědavcům nahlédnout dovnitř. Díky Blesku a leteckým snímkům tak máte jedinečnou šanci se do luxusní rezidence podívat.

Kamera na každém desátém metru

I když jde o superluxusní sídlo, rezidence 97. nejbohatšího člověka světa v panenské přírodě na Berounsku nepůsobí jako pěst na oko. Stavba je vkusně zasazena do okolí a obložena přírodním kamenem. Přírodě je přizpůsobena i střecha budovy – prosklené části se střídají se zatravněným povrchem. Nechybí tenisové kurty, obrovský bazén, krytá i venkovní jízdárna, ani stáj pro deset koní. Součástí pozemku jsou dokonce i rybářské sádky, technické zázemí a byt pro správce.

Když Blesk Kellnerovu rezidenci sledoval, napočítal desítky lidí, kteří se o ni starají. Nechybí zahradníci, údržbáři ani ostraha, pro kterou je zřízen speciální domek. Na každých zhruba deseti metrech najdete bezpečnostní kamery. Bodyguardi ihned zaregistrují nezvanou návštěvu a sami si ji vyfotí.

Fotogalerie
11 fotografií

Sousedé si ho pochvalují

Sousedé jsou za Kellnera, který začal v Podkozí stavět před třemi lety, rádi. „Od té doby, co tady je, se tu v zimě udržuje cesta. Taky dal postavit zrcadla v nebezpečných zatáčkách. U domu si nechal udělat i heliport. Dřív nám tady létal nad hlavami, ale teď to bere oklikou. Bere na nás ohledy,“ popsal jeden z Kellnerových sousedů Mikuláš Drebítko, který prý miliardáře několikrát potkal.

A nestěžují si ani na obecním úřadě. „Paní Kellnerová přispívá každoročně částkou kolem tří set tisíc korun na rozvoj obce. Už jsme z těch peněz udělali kanalizaci, teď je použijeme na přechody a radary,“ řekl starosta Pavel Keprt.

Kdyby si navíc Kellner zapsal v Podkozí trvalý pobyt, obec o šesti stovkách obyvatel by se díky jeho daním rázem stala velice bohatou. Zkušenosti s tím má třeba šumavská vesnice Modrava, kde je nahlášen miliardář Zdeněk Bakala. Zda se pro to nejbohatší Čech rozhodne, ale zatím nikdo neví.

Co také Kellnerovi patří

➤ Vila ve Vraném nad Vltavou
➤ Vila na pražské Hanspaulce
➤ Kolejní gymnázium Open Gate v Babicích u Říčan
➤ Dva letouny – tryskáče
➤ Byt v pražských Vokovicích
➤ Nemovitosti po celém světě, například dům v Katalánsku, srub v Alpách nebo vila na Barbadosu
➤ Celkem se hodnota jeho majetku odhaduje na více než 156 miliard korun