Bohatě zdobené večerní modely i šaty decentní, elegantní kabáty i svrchní oděvy pro všední den doplňují střevíčky a klobouky. Příběh Podolské také představují filmové záběry. Mezi klientky Podolské patřily například Olga Scheinpflugová, Adina Mandlová, Nataša Gollová nebo manželka prezidenta Hana Benešová. Většina z vystavených šatů je ve sbírkách muzea, dvoje byly zapůjčené.

Na výstavě se návštěvníci seznámí i s různými druhy látek, ze kterých jsou vystavené šaty. Látky je možné prozkoumat dotykem i prohlédnout pod mikroskopem. Je možné si také navrhnout vlastní šaty a prohlédnout album Šili jste u Podolské? Do alba sbírá muzeum vzpomínky od pamětníků, kteří mohou své vzpomínky spojené se salonem nebo Podolskou poslat na adresu podolska.album@upm.cz nebo poštou na adresu Uměleckoprůmyslového muzea.

Na úterý 4. září je naplánovaná komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy. V dalších měsících bude cyklus komentovaných prohlídek 2. října, 20. listopadu, 18. prosince a 15. ledna. Na podzim vyjde k výstavě monografie Hany Podolské.

Modelový dům dámských toilet Hanna Podolská vznikl z malé krejčovské dílny, kterou založila švadlena Johanna Vošahlíková (1870 - 1972) v roce 1905 v Nuslích. O dva roky později se provdala za Viktora Podolského a salon přestěhovala do větších prostor ve Vyšehradské ulici. V roce 1914 Podolská přestěhovala dílnu do centra Prahy a v roce 1915 otevřela módní salon v paláci Lucerna, kde zůstal až do roku 1931, kdy se přemístil do Nového paláce Riunione Adriatica na rohu Jungmannovy ulice.

Salon přežil protektorátní léta i poválečné období. V roce 1948 byl ale znárodněn a o šest let později začleněn do národního podniku Módní závody Praha pod názvem Eva. Podolská byla odeslána do důchodu, stále však udržovala kontakt se švadlenami. Závod Eva zanikl v roce 1991.