"Do Prahy přivezu své hudební jádro, lidi, se kterými hraji nejdéle a nejraději. Je mnoho způsobů, jak na to. Můžete mít nějakou ústřední myšlenku, téma... Já se ale rozhodla, že chci do Prahy vzít to nejlepší z mého vlastního komorního života," vzkázala Kamová.
Mezi uměleckými partnery Kamové na Dvořákově Praze budou mimo jiné nizozemská houslistka Isabelle van Keulenová, kurátorčin bratr a respektovaný violista Ori Kam nebo violista Volker Jacobsen. Jako sólistka Kamnvá například stane 12. září před slavným orchestrem Akademie sv. Martina v polích, aby přednesla Koncert pro klarinet a orchestr A dur Wolfganga Amadea Mozarta.
Závěr komorní řady Dvořákovy Prahy bude patřit 17. září dvěma skladbám zásadních osobností hudby 20. století, Zjasněné noci Arnolda Schönberga a Kvartetu pro konec času Oliviera Messiaena. Kamová sestavila speciálně pro tento večer mezinárodní soubor sólistů, v němž najdeme i koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka nebo dlouholetého člena Pražákova kvarteta violoncellistu Michala Kaňku.
Kamová debutovala ve svých šestnácti letech s Izraelskou filharmonií pod taktovkou Zubina Mehty. Orientuje se stejně v klasickém repertoáru jako v soudobé hudbě a jazzu. V roce 2006, u příležitosti 250. výročí narození W. A. Mozarta provedla ve Stavovském divadle v Praze jeho klarinetový koncert. V České republice vystupuje opakovaně, v Praze se představila před čtyřmi lety v kostele sv. Šimona a Judy v triu se svým bratrem Orim a klavíristou Matanem Poratem.
Světově známá klarinetistka na sebe upozornila i konfliktem, když v roce 2008 nevystoupila na koncertu v pražském Rudolfinu kvůli sporu s šéfdirigentem Vladimírem Válkem. Důvodem neshod byla její interpretace Weberova Koncertu pro klarinet a orchestr č. 1, který zkoušela se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Na tiskové konferenci uvedla, že šéfdirigent Válek "byl velmi nezdvořilý".