Zachytil majestátní obrazy arktických a pouštních pustin, tropických pralesů kypících životem, mořských i suchozemských divokých zvířat. Výstava je rozdělena do pěti okruhů, podle geografických oblastí svého vzniku: Chráněná území, Jih planety, Afrika, Amazonie a Severní území.

"Genesis je hledání světa takového, jaký byl, vyvíjel se a existoval po tisíciletí, než se moderní život zrychlil a začal se distancovat od samotné podstaty našeho bytí. Je to cesta za krajinou, mořem, zvířaty a národy, kterým se doposud podařilo uniknout vlivu dnešní civilizace," uvedla kurátorka výstavy Lélia Wanick Salgado.

Výstava je putovní, v Česku je jejím pořadatelem Správa Pražského hradu a Česká federace fotografického umění. Práce Sebastiaa Salgada byla v Česku prezentována mnohokrát.

Salgado je jeden z nejznámějších brazilských i světových fotografů. Již od svých fotografických začátků v roce 1973 se věnoval velkým projektům, díky jejichž nekompromisnímu zpracování se stal hvězdou. Dokumentoval život domorodců v Latinské Americe, Afričanů postižených hladomorem anebo celosvětovou migraci. Konzumem zhýčkaným vyspělým zemím ukázal, že v takových oblastech světa, jako jsou Rwanda, Nigérie či Bosna, lidský život naprosto ztrácí hodnotu.

Narodil se v roce 1944 v Minas Gerais v Brazílii. Vystudoval ekonomii v Sao Paulu a v roce 1969 emigroval do Paříže. V roce 1973 začal pracovat jako fotograf. Postupně pracoval pro agentury Sygma a Gamma a byl členem sdružení Magnum Photos. Za svou činnost získal více než 50 mezinárodních ocenění. V roce 1994 založil vlastní agenturu Amazonas Images. Salgado se věnuje převážně vlastním dlouhodobým sociálním projektům. Své humanistické fotografie shrnul do šesti autorských publikací.