Koncert zahájila Labutí píseň od Arva Pärta. S jejím autorem Järviho spojuje nejen rodné Estonsko, ale především celoživotní přátelství. Díky svému otci, jemuž Pärt dedikoval svou Symfonii č. 3, se Järvi se skladatelovou tvorbou setkával prakticky odmalička.

Sólista večera Vondráček se poté představil v Rachmaninově Klavírním koncertu č. 4 g moll. Vondráček, který právě s Rachmaninovou skladbou, Klavírním koncertem č. 3 d moll, zvítězil v prestižní Soutěži královny Alžběty v Bruselu, je jedním z mála klavíristů, jenž si na tuto obtížnou kompozici troufne.

Zcela zaplněná Smetanova síň dlouho aplaudovala jeho výkonu a dočkala se i dvou přídavků v podobě druhé věty z Koncertu pro klavír a orchestr č. 1 d moll Johannese Brahmse a Snění Roberta Schumanna.

Večer zakončila mohutná Sinfonia Domestica Richarda Strausse, který v tomto velmi osobním díle hudebně ztvárnil jeden den ze svého rodinného života. "Strauss plánoval cestu do New Yorku, což tehdy představovalo nemalou cestovatelskou výzvu. K této příležitosti napsal ještě v Berlíně skladbu. Nevěděl, jak bude americká metropole doopravdy vypadat, ale představoval si, jakými zvuky bude znít, jakou atmosférou ho obklopí," uvedl Järvi. "Tématem symfonie je ale jeho vlastní domácí život, což by se mohlo zdát námětem všedním a snad i nudným, ovšem věřte mi, hnán myšlenkou ohromit tamější publikum napsal dílo skutečně neobyčejné. Stvořil zvuk orchestru, který ovlivnil směřování americké filmové hudby v dalších desetiletích. Využití saxofonového kvarteta bylo opravdu novátorským počinem, stejně jako nové uchopení emocí v hudbě," dodal.

Česká filharmonie v loňské sezoně oslavila 120 let od svého založení. Pod vedením současného šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka stoupá její prestiž také na zahraniční scéně, což dokládají četná úspěšná turné po USA, Číně, Japonsku, Británii a dalších evropských zemích. Velké ohlasy rovněž sklidila za své nahrávky díla Antonína Dvořáka nedávno vydané společností Decca.