Upozornila, že první představení se odehrálo v paláci Adria, od roku 1983 se uvádí na Nové scéně. "Na kontě má na 6400 repríz. Kolem 550 se jich uskutečnilo na zájezdech ve více než padesátce měst 17 zemí - v Německu, Nizozemsku, USA, Belgii, Sovětském svazu, Itálii, Kanadě, Francii, Belgii, Rakousku, Izraeli, Španělsku, Švédsku, Turecku, Dánsku, Řecku a na Slovensku," dodala.

Repríza 21. dubna se odehraje za účasti tvůrců a interpretů několika generací. Večer před představením se uskuteční vernisáž výstavy na náměstí Václava Havla, kde si prostřednictvím fotografií na velkoformátových panelech lidé připomenou historii i současnost této unikátní inscenace. Další doprovodnou akcí bude fotografická výstava Martina Becka v kavárně Nové scény, který loni portrétoval interprety inscenací Laterny magiky. Ucelený cyklus věnovaný Kouzelnému cirkusu doplnil několika portréty tanečníků z původního obsazení, kteří se po čtyřiceti letech setkali se svými dnešními kolegy. Vernisáž bude 4. května v 17:00 hodin.

Dodnes se v této inscenaci vystřídalo 25 Smutných a 22 Veselých klaunů, 25 Svůdců a 30 Venuší. Příběh vždy okouzloval projekcemi, které byly natočeny v exteriérech po celém tehdejším Československu, humornými scénkami i tancem, na jehož vzniku se podílelo pět choreografů pod vedením Karla Vrtišky. Režíroval Evald Schorm, scénografii vytvořil Josef Svoboda, přizván byl také Jiří Srnec, zakladatel Černého divadla, a Jan Švankmajer, který vytvořil loutkové scény. Hudební dramaturgii a původní skladby vytvořil Oldřich F. Korte, kostýmy a výpravu obstaral Zdenek Seydl. Díky podpoře mecenášského klubu Národního divadla byl v roce 2012 filmový materiál ke Kouzelnému cirkusu digitalizován.