Čtyřdenní přehlídka nabídne 18 představení z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Jordánska a Izraele. Odehrají se na šesti různých místech, v divadle, studiu d, velkém sále Kulturního centra Svoboda, v malířské dílně, divadelním klubu i Františkánském kostele.

"Žánrově je festival rozkročený mezi klasickou činohrou založenou na textu, výrazovým tancem, fyzickým divadlem, klaunérií a groteskou, loutkohrou, dokonce s velkým modelem železnice, výtvarně-hudební performancí a nejrůznějšími typy autorských projektů, které kombinují vše předešlé," popsal Bartoš žánrovou pestrost letošní přehlídky.

Devatenácté představení, Shirley Valentine se Simonou Stašovou, které mělo přehlídku původně uzavírat v neděli 4. října, se z osobních důvodů herečky posunulo o dva týdny, na neděli 18. října.

"Je obtížné najít tematickou linku spojující všechny tak různorodé tituly, nicméně nápadně často se v nich opakuje motiv hledání 'kam patřím' v tomto komplikovaném světě, snaha aspoň částečně pojmenovat vlastní identitu, vybojovat své místo na slunci třeba z pozice outsidera," uvedl Bartoš.

Chebská přehlídka, byť ve srovnání s jinými českými divadelními festivaly rozsahem nevelká, nezaostává kvalitou, o čemž svědčí udělení prestižní evropské známky EFFE - Evropa festivalům, festivaly Evropě.

V programu se letos představí například Marek Menšík ve hře Jak jsem byl Cyrano, Tereza Chytilová v incenaci Hugo Haas se vrací, Polák Mateusz Nowak ve hře Zepředu zezadu, v malířské dílně divadla bude tančit, malovat a dražit Krisztian Gergye z Maďarska ve hře Aukce, hrát a vařit na pódiu bude ve hře Lahodný život Husam Abed z Jordánska. Všechna cizojazyčná představení budou tlumočena formou titulků.