Krajský soud postupně vynesl tři verdikty, dvakrát mu případ vrátil Vrchní soud v Praze. Napotřetí krajský soud zmírnil právní kvalifikaci i uložený trest na dva roky vězení s podmínečným odkladem na tři roky. Dospěl při tom k závěru, že úmysl obviněného nesměřoval ke způsobení újmy na zdraví.
Zeman s tímto hodnocením nesouhlasil. Je podle něj obecně známé, že každý sexuálně motivovaný útok s sebou nese traumatizující zážitek a je způsobilý vyvolat újmu na zdraví. Nejvyšší soud zatím plné znění svého usnesení nezveřejnil. Právníkovi jako poslední mimořádný opravný prostředek zbývá ústavní stížnost.
Asistentka z realitní kanceláře utrpěla posttraumatickou stresovou poruchu, měla také potíže s příjmem potravy, což potvrdil znalecký posudek. Právník ji podle verdiktu při prohlídce nemovitosti navzdory jejímu odporu líbal a osahával na intimních místech. Využil při tom svou fyzickou převahu, přestal až v okamžiku, kdy ženě začal zvonit telefon. Ženu jeho chování zaskočilo, v nemovitosti nikdo jiný nebyl.
"Je tedy zjevné, že obviněný za dané situace měl a mohl předpokládat, že jeho fyzický útok vůči sexuální integritě poškozené může mít za následek poškození jejího duševního zdraví," stálo v Zemanově podnětu. Právník v minulosti připustil, že mladé ženě sáhl na prsa, tvrdil však, že byl sveden a že jde o komplot. Cítí se prý jako štvaná zvěř.