"Déčko získalo za pět měsíců vysílání větší podíl na dětském publiku než dosud nejsledovanější dětské veřejnoprávní televize v Dánsku, Německu nebo Španělsku, které mají za sebou roky vysílání," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Petr Dvořák. Dosud nejsledovanější evropské veřejnoprávní televize pro děti podle ČT sleduje přibližně 16 procent dětských diváků.
Na Déčko se denně dívá alespoň na tři minuty souvisle přes 200.000 dětí. "Sledují jak klasický Večerníček a Studio Kamarád, tak i nové zábavně-vzdělávací magazíny a hrané seriály," uvedl výkonný ředitel ČT:D Petr Koliha. "To je pro Déčko velmi dobrá zpráva, protože programová rozmanitost a důraz na pořady zábavného vzdělávání patří k základní filozofii stanice," dodal.
Koliha dnes ČTK řekl, že se plánuje v tomto týdnu na berlínském filmovém festivalu setkat s kolegy například z BBC nebo německé dětské stanice KiKA a nabídnout jim některé úspěšné formáty. Oslovit chce také zástupce Polské televize, která loni oznámila přípravy nového dětského programu TVP ABC.
Pořadem s dlouhodobě nejvyšším podílem na sledovanosti Déčka je Večerníček. Sleduje ho v průměru víc než čtvrtina dětí, které se v době jeho vysílání dívají na televizi. "Úspěch slaví nejen osvědčené tituly, jako jsou Krkonošské pohádky, ale také zcela nové řady, například Králík Fiala nebo Nejmenší slon na světě," doplnila kreativní producentka dětské tvorby České televize Barbara Johnsonová.
Na dnešním zasedání radní Radek Mezuláník kritizoval údajně vysoký podíl pořadů přebíraných z jiných televizí. Výkonný šéf ČT:D Koliha řekl, že takzvané akvizice činí kolem 60 procent a týká se to pořadů, které by jinak ČT vyráběla mnohem dráž, přičemž hlavním dodavatelem je BBC. Doplnil, že zhruba 30 procent činí původní tvorba, což je podle něj rekordní číslo, a přibližně osm procent pořadů je z archivu.
Česká televize spustila Déčko loni na konci letních prázdnin spolu s kulturní stanicí ČT Art. U nového projektu zpočátku sklízela kritiku kvůli nižšímu pokrytí, to vyřešila vstupem do dalšího vysílacího multiplexu.