PSY, vlastním jménem Park Jae-sang, dokázal něco nevídaného. Jeho hit Gangnam Style se stal takovým fenoménem, že za méně než půl roku pokořil hranici jedné miliardy shlédnutí na serveru youtube. To se do té doby nepodařilo žádnému jinemu videu.

Na jeho úspěšný klip vzniklo nespočet parodií a lidé se stále snaží lámat rekordy v tom, na kterém videu zatančí jeho choreografi i nejvíc nadšenců naráz.

Koňský tanec

Psyova taneční specialita spočívá v předvádění jízdy na koni a házení lasem. Není snad diskotéka, kde by Gangnam Style nezazněl alespoň pětkrát za večer a nesklidil bouřlivé reakce všech návštěvníků.

Gangnam Style se dostal do showbyznysu

Bitney Spears (31), Nelly Furtado (34), Justin Bieber (18) a Oprah Winfrey (58), všechny tyto slavné osobnosti patří k obdivovatelům korejského rappera. Když během prvního týdne jeho klip vidělo přes padesát milionů lidí, hudební svět zbystřil. Nelly Furtado song okamžitě zařadila na seznam skladeb, které zpívá na svém turné. Nejbohatší moderátorka světa Oprah Winfrey se taneček naučila a předváděla ho v talkshow. Stejně tak se podivné pohyby učí i americká zpěvačka Britney Spears. Idol mladých Justin Bieber už vyslal svého manažera, aby vycházející korejskou hvězdu oťukal kvůli případné spolupráci. Zřejmě ho naštvalo, že mu Gangnam Style sebral vedoucí pozici ve sledovanosti na youtube.

Fotogalerie
4 fotografie