Oslava se konala v nedaleké Ville Schweppes, kde se prý až příliš odvázal režisér György Kristófa. "Po premiéře, která dobře dopadla, jsem zjistil, že ze mne konečně opadlo to napětí a můžu svobodně tančit. Ochrance se to však zdálo až příliš,“ cituje Kristófa webová stránka ujszo.com.

Snažili se režiséra vyvést z prostor, kde se večírek konal, on se však nechtěl nechat. Do potyčky se navíc přimotal také zvukař Ján Richter a producent Marek Urban. Ti přispěchali kamarádovi na pomoc.

Přivolaná policie zlomila zvukaři v rámci potyčky ruku a všechny hříšníky odvezla na policii. „Propustili mě až po několika hodinách díky intervenci mojí matky,“ uvedl pro maďarský web režisér.

Programovému řediteli soutěžní sekce Un certain regard, v rámci níž film soutěžil, Kristóf poslal dopis, v němž inkriminovanou událost popsal. Snažil se hlavně vysvětlit, že se nepříjemná záležitost neodehrála přesně tak, jak popisuje ochranka, a už vůbec kvůli nim nemusela na místo jezdit policie.

Debutová road movie tohoto košického rodáka, studenta pražské FAMU, vypráví o padesátníkovi Ágostonovi, který se vydá na cestu východní Evropou. Činí tak v zoufalé snaze najít práci a splnit si sen – chytit velkou rybu. Cesta ho posouvá stále hlouběji k bizarním událostem a setkáním. Jednu z rolí ve filmu ztvárnila slovenská herečka Judit Bárdos.

Fotogalerie
6 fotografií

Györgyho Kristófa