Logo magazínu

První nález germánského bojovníka v Brně: Urnu starou 2000 let zkoumali »cétéčkem«

1/8
Prohlédnout znovu

První nález germánského bojovníka v Brně: Urnu starou 2000 let zkoumali »cétéčkem«

Archeologický průzkum ve Vojtově ulici, kde našli žárový hrob germánského bojovníka i pozůstatky římského vojenského tábora z 2. století našeho letopočtu. | Archaia Brno
Jedním z kovových předmětů v pohřební urně germánského bojovníka je i kovový sekáč. Aby se do nádoby vešel, byl záměrně zdeformovaný. | Archaia Brno z.ú.
Urnu respektive popelnici naplněnou hlínou archeologové „projeli“ detektorem kovů a počítačovou tomografií. Ukázalo se, že obsahuje řadu kovových předmětů včetně sekáče a bodky kopí. | Archaia Brno z.ú.
Pohřební urna germánského bojovníka na místě nálezu | Archaia Brno z.ú.
Nález z Vojtovy ulice bude pečlivě zdokumentován a uložen. | Archaia Brno z.ú.
Detailní průzkum takřka dva tisíce let staré pohřební urny odhalil kromě spálených lidských kůstek i řadu kovových předmětů. | Archaia Brno z.ú.
Pohřební urna germánského bojovníka na místě nálezu | Archaia Brno z.ú.
Pohled z ptačí perspektivy. Červená tečka označuje místo nálezu žárového hrobu ze starší doby římské. | Archaia Brno z.ú.

Zázrak Blesku je zpět: 6 rodin, 6 příběhů a vaše štědrost! Pomáhejte s námi!

Tajný pohřeb Věry Křesadlové (†81), manželky Formana: Synové nesli maminku do hrobu! Kdo ze slavných dorazil?

Divoké hry o Turka ministrem: Rýsuje se další spor s Pavlem?

Zemřel Jan Patočka, syn filozofa Patočky. Kvůli režimu pracoval jako dělník

Jmenuji se Mirek a mám rakovinu slinivky! Topolánek v emotivním projevu popsal boj s nemocí a poděkoval ženě

Svědci o neštěstí na hradecké ZŠ: Popálené děti a manévr u sprchy! Pomohl klient posilovny